Bez wody nie ma życia. Jednak jej nadmiar, jak w przypadku każdej innej substancji, może być szkodliwy. Coraz częściej mówi się o odkładaniu wody w organizmie. W jaki sposób rozpoznać ten stan? Z czego on wynika? O tym opowiemy więcej w niniejszym tekście.

Woda w organizmie człowieka – związek życia i przyczyna problemów

Zdarza się, że czujemy się ociężali i ospali. Mamy wrażenie, że nasze ciało jest opuchnięte, zwłaszcza w okolicy brzucha, kostek i twarzy. Nie czujemy chęci do działania, stajemy się apatyczni i nieustannie zmęczeni, a nasza waga w sposób zupełnie niezrozumiały nagle wzrasta.

Wymienione powyżej objawy często są związane z zachwianiem równowagi w poziomie wody w naszym organizmie. Co może być przyczyną takiego stanu? Najczęściej jest on powiązany z niewłaściwym poziomem elektrolitów, szczególnie sodu, który wprowadzamy do organizmu w dużej ilości w produktach spożywczych wysoko przetworzonych.

Aby poziom wody był właściwy, należy dbać o odpowiednią dietę, jak również kontrolować poziom poszczególnych minerałów w naszym ciele. Dzięki temu organizm zacznie działać sprawniej, a my poczujemy się lepiej.