Regularne wizyty u stomatologa pozwolą na wczesne wykrycie oraz szybkie leczenie ewentualnych problemów zębów lub dziąseł. Jest to kluczowe dla utrzymania zdrowia jamy ustnej. Stomatolog Poznań – profesjonalne i skuteczne leczenie zębów.

dentysta Poznań

Stomatolog

Zdrowie jamy ustnej jest ważne dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Regularne wizyty u dentysty pozwalają na wczesne wykrycie i leczenie problemów, takich jak próchnica, czy choroby dziąseł. Wizyty u stamotologa pomagają na utrzymanie estetycznego wyglądu uśmiechu, co ma pozytywny wpływ na samoocenę i pewność siebie.

Do dentysty warto chodzić regularnie mniej więcej co 6-12 miesięcy w celu utrzymania zdrowego uzębienia oraz zapobiegania problemom zdrowotnym związanym z jamą ustną. Jeśli odczuwasz ból zęba, masz krwawienie z dziąseł, widoczne ubytki lub inne problemy z uzębieniem, należy skonsultować się z dentystą jak najszybciej.

Gabinet stomatologiczny Poznań

Klinika stomatologiczna Poznań – Materna Dental – oferuje zabiegi stomatologiczne oraz możliwość pełnego leczenia w jednym miejscu. Dzięki szerokiej ofercie różnorodnych usług, możesz wykonać tam wiele zabiegów z dziedzin stomatologii takich jak:

  • Implantologia
  • Ortodoncja
  • Protetyka
  • Stomatologia estetyczna
  • Chirurgia stomatologiczna
  • Stomatologia zachowawcza
  • Bruksizm
  • Periodontologia
  • Endodoncja mikroskopowa

Dentysta Poznań Materna Dental gwarantuje profesjonalne podejście oraz najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. W naszym gabinecie stomatologicznym mogą Państwo liczyć na profesjonalnych specjalitów, którzy wykonują kompleksowe i skuteczne leczenie jamy ustnej. Zapewniamy przyjazną atmosferę i indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów. W Materna Dental, priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta, dlatego dbamy o komfort oraz bezpieczeństwo podczas wszystkich zabiegów. Naszym celem jest zapewnienie najlepszej opieki stomatologicznej oraz zdrowych, pięknych uśmiechów pacjentów.

Leczenie kanałowe

Dentysta Poznań – leczenie kanałowe (endodontyczne) jest zabiegiem stomatologicznym polegającym na usunięciu martwej lub zainfekowanej miazgi z komory i kanałów zęba. Celem leczenia kanałowego jest zapobieganie rozwojowi bakterii i zapaleniu, które mogą prowadzić do rozwoju stanu zapalnego w okolicach zęba oraz powodować ból i obrzęk. Po usunięciu miazgi, kanały są wypełnione specjalnym materiałem, aby zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji i uchronić ząb przed utratą. Leczenie kanałowe jest ważne dla zachowania zęba, gdy inne leczenie, takie jak plombowanie, nie jest już możliwe.

Dbanie o higienę jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa pomagają uniknąć problemów z zębami i zachować zdrowe uzębienie, co zmniejsza potrzebę późniejszego leczenia, w tym leczenia kanałowego. Wczesne wykrycie i leczenie problemów zębów pozwala na uniknięcie poważniejszych problemów i utrzymanie zdrowia jamy ustnej.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm to nawykowe ściskanie lub zgrzytanie zębami, które może prowadzić do poważnych problemów z uzębieniem i stawami skroniowo-żuchwowymi. Leczenie bruksizmu może obejmować kilka różnych podejść, w zależności od stopnia nasilenia i przyczyn bruksizmu. Nakładka na zęby jest jednym z popularnych rozwiązań stosowanych w leczeniu bruksizmu. Jest wykonana z materiału o właściwościach amortyzujących i stanowi barierę między zębami pacjenta, chroniąc je przed dalszym uszkodzeniem. Nakładka jest dostosowywana indywidualnie do pacjenta i może być wykonana z różnych materiałów, takich jak akryl, silikon lub termoplastyczne tworzywa sztuczne.