Kolagen morski — właściwości i działanie

Kolagen jest jednym z najważniejszych budulców tkanek znajdujących się w naszym organizmie. Gdy intensywność jego produkcji maleje, skóra traci dawną elastyczność i napięcie. Wtedy warto sięgnąć po suplement diety kolagen morski, który skutecznie uzupełni wszystkie niedobory.

Niedobory niektórych substancji w organizmie mogą mieć bardzo przykre konsekwencje. Czasem odbiją się one na naszym zdrowiu, innym razem na urodzie — a jeszcze innym na obu. I tak jest między innymi z niedoborem kolagenu, który jest głównym białkiem tkanki łącznej. Zahamowanie prawidłowej produkcji kolagenu przez organizm następuje wraz z wiekiem i jest to naturalny proces. Skutkuje to wiotczeniem skóry, osłabieniem stawów oraz wieloma innymi niezbyt przyjemnymi dolegliwościami. Aby do tego nie dopuścić, musimy dodać do naszej zróżnicowanej diety suplement, który dostarczy nam odpowiednią ilość kolagenu. Suplement diety kolagen morski to jedna z naszych możliwości.

Jak pozyskiwany jest kolagen morski?

Kolagen morski pozyskiwany jest ze skór ryb morskich, takich jak dorsz, czy rekin. To właśnie w skórze znajdują się bowiem w największej ilości niezbędne do wystąpienia syntezy kolagenu składniki. Enzymatyczny hydrolizat kolagenu jest niezwykle skutecznie wchłaniany przez ludzki organizm, szczególnie ze względu na podobny odczyn pH do tego, jaki ma nasza skóra.

Kolagen morski — jakie ma właściwości?

Kolagen morski ma szereg wspaniałych właściwości. Przyjmowany regularnie w postaci kapsułek pozwala między innymi na odbudowę struktury tkanki kostnej. To podstawa utrzymania zdrowych kości oraz stawów przez długie lata. Cząsteczki kolagenu pochodzenia zwierzęcego pomagają zwiększyć elastyczność tkanki łącznej oraz przyspieszają regenerację włókien kolagenowych. Co to oznacza? Że nasza skóra już po kilku tygodniach kuracji stanie się bardziej sprężysta i jędrna. Możemy zauważyć także spłycenie blizn.

Suplementy z kolagenem morskim wzbogacane są także innymi składnikami. Często w ich składzie znajduje się również substancja przeciwzbrylająca oraz wyciąg z owoców aceroli, który stanowi doskonałe źródło witaminy C. Jak wiadomo, witamina C pomaga wzmocnić odporność. Rzadko mówi się jednak o tym, że towarzyszy ona w syntezie kolagenu. To z kolei oznacza, że wzmacnia działanie głównej substancji suplementu.

Kuracja kolagenem morskim zapewnia dużą skuteczność, przy regularnym stosowaniu. Optymalna dzienna porcja tej substancji czynnej to 2200 mg. Pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po pierwszym miesiącu stosowania.