Anemia należy do chorób, które wywołane są przez niedobory minerałów w naszym organizmie. W przypadku anemii, jest to zwykle długotrwały niedobór żelaza. Na szczęście, można temu zaradzić bez stosowania środków farmakologicznych.

Wiele osób zastanawia się, czy sok na anemię może okazać się wystarczającym środkiem w walce z tym schorzeniem. W przypadku takich sok czy herbat jak pokrzywa anemia rzeczywiście może ustąpić. Dlaczego? W jaki sposób działa pokrzywa na anemię?

Jak uzupełniać braki żelaza w diecie? Sok z pokrzywy!

Żelazo jest jednym z tych pierwiastków, bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Dlatego tak ważnym jest, aby wraz z posiłkami dostarczać wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, w tym również żelaza. W niektórych sytuacjach w naszym życiu zapotrzebowanie na ten pierwiastek może wzrosnąć. Wówczas jeszcze trudniej jest zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na ten minerał. Na szczęście, takie zioła jak pokrzywa żelazo mają w ogromnej ilości. Dlatego też sok z pokrzywy na anemię może okazać się doskonałym środkiem w walce z tą chorobą. Wystarczy, że będziemy regularnie spożywać sok z pokrzywy na anemię, aby szybko uporać się z wszystkimi jej niedogodnościami. Ponadto, dostarczymy swojemu organizmowi wielu cennych składników i minerałów, bowiem posiada pokrzywa żelazo, fosfor, mangan, krzem i wapń, w doskonale przyswajalnej postaci. Podobnie wygląda sytuacja z witaminami, których w pokrzywie jest naprawdę wiele.

Jakie są wskazania, a jakie przeciwwskazania do stosowania pokrzywy?

To niezwykłe zioło jest bogate w wartościowe substancje, które szybko uzupełnią niedobory w naszym organizmie. Jednak czasem jej działanie może być niekorzystne. Choć sok na anemię z pokrzywy jest doskonały i świetnie radzi sobie z wieloma jej problemami, to jednocześnie pokrzywa jest moczopędna. Pomaga usuwać nadmiar mocznika z organizmu oraz toksyny. Jednocześnie jednak, może dojść do wypłukania z organizmu wielu wartościowych substancji. Dlatego też, nie należy wypijać zbyt wiele tego soku czy herbaty w ciągu dnia. Dla takich ziół jak pokrzywa anemia, zbyt wysoki poziom cukru, czy kamica nerkowa nie są straszne. Regularne wypijanie soku czy herbaty z tej rośliny szybko pomoże usunąć wszelkie problemy z tymi schorzeniami. Trzeba jednak pamiętać, że osoby cierpiące na choroby nerek, cukrzycę czy problemy z narządami rodnymi powinny unikać nadmiernego spożywania tego typu napojów. Choć pokrzywa na anemię jest bardo skuteczna, musimy kontrolować poziom tego pierwiastka w organizmie, bowiem zbyt wysoki również może nam zaszkodzić. Zaś picie soku czy herbaty w przypadku zbyt wysokiego poziomu żelaza w organizmie jest również bardzo niewskazany. Warto także pamiętać, że żelazo jest najlepiej przyswajalne, gdy przyjmowane jest wraz z witaminą C. Warto więc sok z pokrzywy na anemię łączyć z kilkoma kroplami cytryny, które pomogą lepiej przyswajać żelazo przez nasz organizm.