Poradnia dermatologiczna to miejsce, do którego powinniśmy się udać ze wszelkimi dolegliwościami dotyczącymi naszej skóry, ale również w przypadku gorszej kondycji paznokci oraz włosów.

Poradnia dermatologiczna

Problemy skórne są źródłem wielu kompleksów u osób w każdym wieku. Występują z różnych powodów, mogą to być zaburzenia hormonalne, alergie, zła dieta, ale też niekiedy jest to wynik poważnych problemów zdrowotnych.

Dermatolog Poznań przyjmujący w poradni pomoże dotrzeć do źródła problemu i rozpocząć proces profesjonalnego leczenia. W oparciu o wyniki oraz wywiad medyczny opracuje indywidualną terapię, która pomoże skórze wrócić do lepszej kondycji.

W przypadku, kiedy występuje u pacjenta atopowe zapalenie skóry lub ostre uczulenie, nie ma na co czekać. Jedynie szybkie wprowadzone leczenie może przynieść rezultaty oraz ulgę.

Do lekarza dermatologa zwrócimy się też w przypadku występowania na naszym ciele ran, które wolno się goją lub w sytuacji, kiedy chcemy złagodzić wygląd blizn.

Warto pamiętać, że problemy dotykające włosów i paznokci często wynikają z takich samych zaburzeń, jak problemy skórne i niekiedy właśnie w skórze trzeba szukać sposobów na ich niwelowanie. Również w tej sytuacji niezbędna jest wizyta u dermatologa.

Badania oraz zabiegi w poradni dermatologicznej

W diagnozowaniu chorób skórnych bardzo ważne są badania, które wykryją źródło problemu. Choroby dermatologiczne mogą dotyczyć jedynie samej skóry, ale również sięgać głębiej i być alarmem, którego nie powinno się bagatelizować.

Spotkanie z dermatologiem rozpoczyna dokładny wywiad medyczny, a następnie przechodzi się do badania.

Do badania wykorzystuje się przede wszystkim dermatoskop, który jest urządzeniem o bardzo dużym przybliżeniu. Dodatkowa możliwość oświetlenia badanego miejsca pozwala na dokładną obserwację zmiany. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania się.

Będąc w trakcie badania warto jest pokazać wszelkie występujące zmiany lekarzowi. Ich zwiększona ilość może również dać informację potrzebną do późniejszego ustalenia leczenia.

W przypadku niepokojących zmian w przychodni wykonuje się wycinek, który poddawany jest badaniu histopatologicznemu.

Gabinet dermatologiczny może przeprowadzić na miejscu drobne zabiegi takie jak krioterapia małych zmian oraz usuwanie kurzajek.

Poradnia chorób dermatologicznych zajmuje się też leczeniem powikłań, które są powodowane przez choroby przenoszone drogą płciową lub choroby pęcherzowe.

Choroby alergiczne oraz skórne u dzieci

Gabinet dermatologiczny przyjmuje również dzieci. Choroby skórne u dzieci są różne niż te, z którymi borykają się dorośli, dlatego było konieczne stworzenie osobnej gałęzi medycyny.

Dermatologia dziecięca obejmuje schorzenia już od pierwszych dni po urodzeniu, aż po wiek młodzieńczy. Skutecznie działa zarówno w zakresie chorób skórnych jak i alergii oraz młodzieżowego trądziku.

W przypadku małych dzieci warto umówić się na konsultację w przypadku, gdy wystąpią na ciele niepokojące objawy jak: rumienie, łuszczenia, kurzajki, czy ropne zmiany.

Konsultacja dermatologiczna dla najmłodszych odbywa się w warunkach, które mają w jak największym stopniu minimalizować poziom stresu.

Profesjonalni dermatolodzy Poznań

W przypadku nadmiernego wypadania włosów, pojawiania się na skórze dziwnych plamy lub podrażnienia, lub kiedy cera straciła swoją witalność i zdrowy wygląd warto jest zgłosić się na konsultację dermatologiczną. Mogą to być objawy świadczące o tym, że coś złego dzieje się w naszym organizmie.

Jeżeli są Państwo zainteresowani profesjonalną pomocą w zakresie dermatologii zapraszamy do zapoznania się z oferta dostępną na stronie neomedica.pl