Wybór telewizora nie jest łatwym zadaniem ze względu na ogromną liczbę modeli dostępnych na rynku oraz nowoczesnych technologii, które oferują różni producenci. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy zakupie odbiornika? Które telewizory warto kupić?

Telewizory, które warto kupić

Konsumenci często pytają, jakiej marki telewizor kupić. Niestety bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na rynku nie brakuje telewizorów, które cechują się naprawdę dobrymi parametrami dźwięku i obrazu. W zależności od tego, co jest naszym priorytetem, oferta jednej firmy może okazać się dla nas atrakcyjniejsza niż innej. Wśród liderów, czyli marek, które produkują bardzo dobre telewizory, należą m.in.:

 • Samsung – telewizory koreańskiego producenta należą do jednych z najchętniej wybieranych przez polskich konsumentów. Dużą popularnością cieszą się telewizory z technologią QLED, które polecane są do oglądania filmów i seriali, a także do grania w gry na konsoli.

 • LG – marka LG ma w swojej ofercie różne modele odbiorników. Bardzo popularne są jednak telewizory OLED, które oferują najlepsze na rynku podświetlenie, bardzo wysoki kontrast oraz głęboką czerń.

 • Philips – odbiorniki marki Philips od wielu lat zajmują ważne miejsce na rynku telewizorów. Popularne na polskim rynku są zarówno odbiorniki LED, jak i OLED. Wśród nich dostępne są modele z systemem Ambilight, który rozświetla ścianę wokół krawędzi ekranu światłami zmieniającymi się w zależności od sceny na ekranie.

 • Sony – to kolejny potężny gracz na rynku telewizorów. Modele z linii Bravia gwarantują widzom wysokiej jakości obraz i czysty dźwięk. Marka oferuje telewizory z wyświetlaczami LED i OLED.

Na grafice powyżej: Telewizor Samsung LH70B Business
Produkt dostępny w sklepie online maxelektro.pl

Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Warto pamiętać, że nie ma telewizorów doskonałych – każdy model może ulec awarii spowodowanej wadą w produkcji lub nieprawidłowym użytkowaniem. Wybierając telewizor, lepiej zwracać uwagę na jego parametry techniczne, niż na samą markę. Jakie parametry są najważniejsze?

 • Przekątna ekranu – rozmiar ekranu powinien być dobrany do wielkości pomieszczenia. Ważne jest, abyśmy mogli objąć wzrokiem cały ekran, bez rozglądania się na boki.

 • Rodzaj wyświetlacza – do wyboru mamy telewizory LCD, LED, OLED oraz QLED. Każdy z nich ma swoje zalety i sprawdzi się w konkretnych zadaniach. Wyświetlacz warto zatem dostosować do swoich preferencji i potrzeb.

 • Rozdzielczość – ten parametr ma ogromny wpływ na jakość wyświetlanych treści. Najmniejsze odbiorniki oferują najniższą rozdzielczość – HD Ready, natomiast pozostałe rozdzielczość Full HD i 4K. W sprzedaży pojawiają się już nawet modele z rozdzielczością 8K.

 • Smart TV – to niezwykle praktyczna funkcja, która umożliwia korzystanie z wielu funkcji internetowych, np. z serwisu YouTube, przeglądarki internetowej, mediów społecznościowych oraz platform VoD, takich jak Netflix, HBO Go czy Amazon Prime.

 • Funkcja HDR – mówiąc w dużym uproszczeniu, funkcja HDR dostarcza żywszych kolorów, więcej detali i większą jasność. Przyda się zarówno do oglądania filmów, jak i grania w gry.

 • Złącza – każdy telewizor powinien mieć przynajmniej dwa porty USB i złącza HDMI, dzięki któremu możliwe będzie podłączenie do niego pendrive’a, głośników czy konsoli do gier.

Jeśli zwrócimy uwagę na wymienione parametry, z pewnością uda nam się kupić dobry telewizor, bez żadnych niespodzianek. Warto również sprawdzić, czy odbiornik ma dobry system dźwiękowy i czy oferuje dodatkowe funkcje, na których nam zależy. A jeśli chcemy zawiesić nowy TV na ścianie, pamiętajmy o zakupie uchwytu, który bez trudu utrzyma jego ciężar.

Na grafice powyżej: Uchwyt do TV TechniSat TechniMount Flex
Produkt dostępny w sklepie online maxelektro.pl

Jaki telewizor warto kupić? Ranking polecanych modeli

Nawet po zapoznaniu się z parametrami telewizora, wiele osób wciąż może mieć problemy z wyborem odpowiedniego odbiornika. Warto zatem zapoznać się z opiniami innych użytkowników i sprawdzić rankingi popularności dostępne w Internecie.

Oto telewizory, które warto kupić:

 • Telewizor Samsung UE70AU7172 – ten odbiornik wyróżnia się nietypową przekątną ekranu, gdyż ma ona 70 cali. Rozdzielczość 4K zapewnia ostry i wyrazisty obraz, a technologia HDR reguluje poziom jasności, dzięki czemu widz dostrzeże detale nawet w najciemniejszych i najjaśniejszych scenach. Na uwagę zasługuje tu również funkcja Q-Symphony, dzięki której głośniki telewizora synchronizują się z soundbarem, zapewniają wzmocniony dźwięk przestrzenny.

 • Telewizor TCL 50C725 – jest to model o przekątnej 50 cali, który łączy w sobie technologie Quantom Dot i 4K HDR Pro, zapewniające bardzo dobrą jakość obrazu. Smart TV działa na systemie Android TV, który jest intuicyjny w obsłudze. Natomiast za efekty dźwiękowe odpowiada system Dolby Atmos, który pozwala poczuć atmosferę sceny na ekranie.

Na grafice powyżej: Telewizor TCL 50C725 z funkcją Dual Stand Position umożliwiającą optymalnie ustawienie TV z soundbarem czy innej powierzchni w domu
Produkt dostępny w sklepie online maxelektro.pl

 • Telewizor Samsung QE65Q60AAU – ten telewizor ma wyświetlacz o przekątnej 65 cali, wykonany w technologii QLED. Doskonale odwzorowuje on kolory i oferuje wysoki kontrast, dzięki czemu obraz wyświetlany na ekranie jest bardzo szczegółowy. Procesor czterordzeniowy w telewizorze skaluje treści do rozdzielczości 4K, zapewniając najlepsze warunki do oglądania filmów i seriali.

Na grafice powyżej: Telewizor Samsung QLED QE65Q60AAU
Produkt dostępny w sklepie online maxelektro.pl

Gdzie kupić telewizor?

Nowoczesne telewizory znajdziemy w ofercie wielu sklepów, głównie tych zajmujących się sprzedażą elektroniki użytkowej oraz urządzeń AGD i RTV. Zakupu możemy dokonać nie tylko w sklepie stacjonarnymi, ale również online, co dla wielu użytkowników jest znacznie wygodniejszą metodą robienia zakupów.

Na grafice powyżej: Telewizor TCL 75C725
Produkt dostępny w sklepie online maxelektro.pl

Jaki zatem sklep z telewizorami wybrać? Warto odwiedzić sklep internetowy maxelektro.pl, ponieważ w jego ofercie dostępne są telewizory różnych marek – zarówno modele z górnej półki, jak i bardziej budżetowe odbiorniki. Wszystkie telewizory są fabrycznie zapakowane i mają gwarancję producenta. Poza tym wiele z nich ma opcję darmowej dostawy oraz możliwość zakupu na raty.