Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Każdy zdaje sobie sprawę, że wiążą się z tym bardzo poważne konsekwencje. Jednak określenie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu nie zawsze jest jednoznaczne. Czy innym jest bowiem stan po spożyciu alkoholu, a czym innym nietrzeźwość? W pierwszym przypadku nawet kolejnego dnia po wypiciu napoju z procentami można wykryć niewielokie stężenie zakazanych substancji. Jak zatem upewnić się, czy można bezpiecznie wsiadać za kółko, czy lepiej się od tego powstrzymać?

alkomaty elektrochemiczne

Czy alkomaty rzeczywiście rzetelnie określają stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu?

Jazda, gdy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu jest traktowana, jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Dlatego też warto dokładnie sprawdzać, czy mieścimy się w tych granicach. Żeby określić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy, potrzebny jest precyzyjny alkomat. W sklepach dostępne są niedrogie alkotesty. Służą one do wykonywaniu jednorazowego pomiaru. Ich wadą jest też z pewnością to, że nie są zbyt dokładne.

alkomaty osobiste

Dużo precyzyjniejsze wskazanie da alkomat elektrochemiczny. Tego typu urządzenie można kupić w takich sklepach, jak neomaniak.pl. Zaopatrywanie się w sprawdzonych punktach gwarantuje, że urządzenie będzie dobrej jakości, a prezentowany przez niego pomiar możliwie najdokładniejszy.

Czy warto kupić profesjonalny alkomat elektrochemiczny?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest kalibracja alkomatu. Tylko dokładne ustawienie wszystkich parametrów gwarantuje rzetelność pomiaru, a tym samym pozwala bezpiecznie wsiąść za kółko. Tego typu urządzenia są też trwałe. Jeśli ktoś planuje korzystać z nich regularnie, to zdecydowanie korzystniej będzie zainwestować w lepszy sprzęt. Sensor elektrochemiczny dokładnie wyłapuje cząstki alkoholu w wydychanym podczas pomiary powietrzu. Powoduje to, że alkomaty osobiste są równie precyzyjne, jak alkomaty policyjne.

Mając takie urządzenie pod ręką nie trzeba udawać się na komisariat, aby sprawdzić stan trzeźwości. Szybki pomiar i jednoznaczne wskazanie pozwalają podjąć decyzję o tym, czy bezpiecznie można wsiąść za kierownicę. Alkomat do użytku osobistego sprawdza zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten prosty zabieg może w wielu sytuacjach pomóc rozwiać wątpliwości i uniknąć bardzo poważnych konsekwencji. Warto się zatem w niego zaopatrzyć.