Czy grzybki halucynogenne mają pozytywny wpływ na organizm?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się na temat grzybków halucynogennych. Wiele osób doszukuje się więc informacji o ich właściwościach. Okazuje się, że są niezwykle cenne. Grzybki te mają pozytywny wpływ na organizm. Na co konkretnie działają?

Wpływ grzybów halucynogennych na organizm

W wielu miejscach mówi się, że grzybki halucynogenne mają pozytywny wpływ na organizm. Zacznijmy jednak od początku i wyjaśnijmy, czym tak naprawdę są. Są to dzikie lub uprawne grzyby, które zawierają psilocybinę i psylocynę, naturalnie występujące związki psychoaktywne i halucynogenne. Swoim wyglądem przypominają zwykłe grzyby. Grzyby te są środkiem halucynogennym, co oznacza, że można po nich słyszeć, czuć i widzieć rzeczy, których w rzeczywistości nie ma. Mówi się, że grzyby halucynogenne zawierają psylocybinę, która jest przekształcana w organizmie w psylocynę. A ta z kolei wpływa na poziom serotoniny w mózgu. Badania przeprowadzane na szczurach wykazały, że sylocybina zwiększyła neuroplastyczność, a to automatycznie ułatwiło zwierzętom naukę oraz przezwyciężenie strachu. Stąd pomysł na dalsze i kolejne badania, celem sprawdzenia i udowodnienia, że grzyby psychocybinowe mogą być środkiem wspomagającym leczenie uszkodzeń tkanki mózgowej, chorób neurodegeneracyjnych, a nawet zaburzeń psychicznych. Więcej na ten temat można przeczytać tu: goldenteacher.pl.

Grzyby halucynogenne a kreatywność

Co prawda grzyby halucynogenne nie były badane pod kątem ich wpływu na kreatywność, ale wielu artystów stosuje je, twierdząc, że jest to środek poszerzający świadomość i rozjaśniający umysł. Dawno temu przeprowadzano różne testy i badania, które wykazały, że stosowanie grzybów halucynogennych prowadzi do łatwiejszego rozwiązywania różnych problemów.

Co jeszcze warto wiedzieć o grzybach halucynogennych?

Swojego czasu przeprowadzano badania na osobach chorych, co wykazało, że grzyby psylocybinowe działają uspokajająco. Obniżają poziom lęku u osób chorych na nowotwory, czy inne choroby przewlekłe. Co prawda badania w tym kierunku były nieliczne. Jednak daje to nadzieję, że gdy naukowcy powrócą do testów i badań, odkryją w tym temacie coś więcej, a przede wszystkim udowodnią, że faktycznie grzyby halucynogenne wywołują pozytywne reakcje na samopoczucie.

Psychoaktywne substancje chemiczne ukryte w grzybach nie powinny jednak trafić w niepowołane ręce. Należy pamiętać, że posiadanie grzybów halucynogennych przez niektóre osoby może równać się z niebezpieczeństwem. Grzyby psylocybinowe nie zostały do końca przebadane. Pomimo iż często mówi się, że są to magiczne grzybki, nie powinno się przyjmować ich na własną rękę, ani nawet próbować.