Rehabilitacja jest w wielu przypadkach niezbędna, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Powodów, dla których jest ona zalecana jest niezwykle wiele. Wszystko zależy najczęściej od rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych. Zalecane są bardzo często osobom po wypadkach czy długim okresie unieruchomienia, na przykład z powodu pobytu w szpitalu. To właśnie w zależności od problemów zdrowotnych dopasowywane są odpowiednie zabiegi i ich częstotliwość.

Seniorzy i ich zdrowie

Seniorzy z racji wieku narażeni są na wiele różnorodnych schorzeń i dolegliwości bólowych. Dlatego w ich przypadku odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne są niemalże niezbędne dla utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia. Mowa tutaj nie tylko o zabiegach, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej ruchliwości organizmu, ale również o takich które pomagają zmniejszać inne problemy zdrowotne. Rehabilitacja dla seniorów to szeroko wachlarz możliwości oraz bardzo wiele miejsc, w których mogą się im poddawać. Niezwykle często seniorzy wybierają się na specjalne turnusy rehabilitacyjne do ośrodków zlokalizowanych w różnych częściach kraju. Wybór właściwej destynacji najczęściej związany jest ze stanem zdrowia, na przykład pobyty nad morzem są zalecane dla osób, które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi. Bogate w jod powietrze ma na nie bowiem bardzo dobry wpływ i pozwala walczyć z wieloma schorzeniami. Również górskie powietrze ma bardzo dobry wpływ na poprawę zdrowia. Miejsca takie jak Willa Widokowa Wojnar, zlokalizowana w samym sercu Tatr pozwala wypoczywać nie tylko w odpowiednim miejscu, ale również w komfortowych warunkach i z możliwością korzystania z wielu różnorodnych zabiegów.

Jak sfinansować rehabilitację?

Turnusy rehabilitacyjne dają możliwość korzystania w pełni z odpowiednio dobranych zabiegów. Nie zawsze jednak seniorzy są w stanie samodzielnie sfinansować koszty pobytu dlatego poszukują możliwości skorzystania z pomocy wielu instytucji, ale móc wyjechać na turnusy i poprawić swój stan zdrowia. Turnusy rehabilitacyjne PFRON to jeden ze sposobów na to, aby seniorzy mogli wyjechać na wybrane turnusy.

Turnusy rehabilitacyjne PFRON

PFRON pokrywa część kosztów turnusów, jeśli zostaną spełnione określone warunki. Do warunków zalicza się między innymi posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności jak również dochody osoby starającej się o uzyskanie dofinansowania. To od nich zależy to, w jakiej wysokości zostanie ono przyznane. Co więcej, uzyskanie dofinansowania z PFRON nie jest trudnym procesem, a niezwykle często daje seniorom możliwość znaczącej poprawy stanu zdrowia. Nawet jeśli seniorzy mogą uzyskać jedynie częściowe dofinansowanie, to i tak dzięki niemu koszty związane z wyjazdem będą o wiele niższe.