Waporyzatory do suszu ziołowego przekształciły się z niszowego gadżetu dla entuzjastów w jeden z najbardziej popularnych i dostępnych sposobów na cieszenie się suszem ziół. Kiedyś waporyzatory były nieporęcznymi urządzeniami wyposażonymi w niewyrafinowane systemy grzewcze. Teraz są elektroniką użytkową, która dorównuje jakością stylowi high-endowych smartfonów. Niektóre z nich idą jeszcze dalej, wykraczając poza delikatny minimalizm technologii konsumenckiej i osiągając jakość prawdziwych produktów luksusowych.

Najlepszym przykładem tego high-endowego designu, a być może najlepszym przykładem technologii vaporizera full stop, jest Storz & Bickel Volcano lub Mighty Vaporizer. Ten waporyzator ustanowił poprzeczkę dla jakości vaporizerów, prawie każdy inny vape na rynku będzie w pewnym momencie mierzony przeciwko niemu, i nie bez powodu. Volcano oferuje jedne z najmocniejszych i najczystszych oparów na rynku, posiada najlepszy dostępny na rynku system grzewczy.

Jego charakterystyczny metalowy stożek zawiera niesamowitą hybrydową konstrukcję grzewczą, niesamowity system cyrkulacji powietrza i jedne z najlepszych rozwiązań inżynieryjnych w całym przemyśle vaporizerów. Jeśli szukasz najlepszego przykładu wszystkiego, czym vape powinien być, nie szukaj dalej.

Czym jest vapowanie?

Zanim zagłębimy się w szczegóły konstrukcji vaporizerów, warto przyjrzeć się efektom, jakie one wykorzystują. Nie jest to kontrowersyjne stwierdzenie, że susz CBD jest popularny ze względu na brak psychoaktywnego działania. Efekty te można w większości przypisać substancji chemicznej zwanej tetrahydrokannabinolem, w skrócie THC. Aby cieszyć się psychoaktywnymi efektami suszu, musisz ją podgrzać do momentu uwolnienia THC.

Waporyzatory do suszu

Tradycyjnie odbywa się to poprzez spalanie. Wiąże się to jednak z wieloma wadami. Palenie wiąże się z wieloma zagrożeniami i komplikacjami. Naturalnie, może to zniechęcić wielu użytkowników. Waporyzatory wykorzystują elektroniczne systemy grzewcze do stopniowego odparowywania aktywnych składników z suchego ziela, oferując bardziej higieniczny i bezpieczny sposób konsumpcji susz CBD.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie główne metody waporyzacji: przewodzenie i konwekcja. Pierwsza z nich ogrzewa bezpośrednio powierzchnię twojego zioła, jest to najszybsza z tych dwóch metod i często spotykana w mniejszych, przenośnych waporyzatorach.

Z drugiej strony, ogrzewanie konwekcyjne podgrzewa powietrze otaczające zioło i stopniowo wypieka aktywne składniki. Daje to gęstsze, bardziej aromatyczne opary i często jest znakiem rozpoznawczym wysokiej jakości vape.

Istnieje jeszcze trzecia metoda ogrzewania, która łączy te metody – ogrzewanie hybrydowe. Volcano jest najbardziej znanym przykładem tego systemu grzewczego. Wykorzystuje on szybki czas nagrzewania kondukcyjnego w połączeniu z systemem ogrzewania konwekcyjnego, aby dokładnie odparować twoje zioło, dostarczając najczystszą parę, jaką można kupić za pieniądze.

Co można palić za pomocą vaporizera na suche zioło?

Zdecydowana większość vaporizerów do suszu ziołowego jest przeznaczona do pracy z suchymi, zmielonymi konopiami. Ich systemy grzewcze są specjalnie zaprojektowane tak, aby działały w zakresie temperatur, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie tej formy zioła.

Oczywiście, waporyzacja może również działać z olejkami i koncentratami, jednak te materiały wymagają zupełnie innych systemów grzewczych. Koncentraty wymagają wysokiej temperatury, dzięki czemu mogą być natychmiast odparowywane w małych ilościach.

Wiele specjalistycznych waporyzatorów do koncentratów wykorzystuje systemy grzewcze oparte na atomizerach, które działają w znacznie wyższych temperaturach niż wiele waporyzatorów do suchego zioła. Istnieją pewne suche zioło vapes może używać koncentratów. Volcano, ponownie, jest tego doskonałym przykładem. Aby używać koncentratów z Volcano będziesz musiał używać tylko specjalistycznych wkładek do koncentratów. Są to gęste, gąbczaste wkładki przeznaczone do stosowania z koncentratami olejowymi. Prowadzi to do wolniejszego, bardziej stopniowego procesu waporyzacji. Choć wkładki z pewnością się sprawdzą, prawdziwi miłośnicy koncentratów będą prawdopodobnie preferować specjalnie do tego celu skonstruowany waporyzator.

Najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć o vaporizerach na suche zioła

Vaporizery są w większości przypadków niezwykle proste w obsłudze; wystarczy zapakować komorę, pozwolić jej się rozgrzać, a następnie cieszyć się. Oczywiście, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać jak najwięcej ze swojego doświadczenia vape.

Dobrze dobrane zioło jest kluczowe

Bez względu na to, w jaki sposób konsumujesz swoje zioła, będziesz musiał ją rozdrobnić za pomocą młynka, aby uzyskać z niej jak najwięcej korzyści. Jest to podwójnie prawdziwe w przypadku vaporizerów. System grzewczy w waporyzatorze działa na powierzchni twojego zioła, kiedy używasz młynka, odsłaniasz więcej tej powierzchni, dzięki czemu ogrzewanie jest jeszcze bardziej efektywne.

Musisz często czyścić swoje urządzenie

Można by wybaczyć Ci, gdybyś myślał, że nie musisz czyścić vape’ów. W końcu nie ma dymu, smoły i popiołu, z którymi trzeba się uporać. Niestety, konopie stale wydzielają lepką żywicę, zwłaszcza gdy są podgrzewane. Z czasem może się ona osadzać na komorze i ścieżce powietrznej Twojego vape’a w postaci grubych plam brudu. Z czasem może to prowadzić do zatkania, a w skrajnych przypadkach do punktowego nagrzewania i spalania.

Poznaj swoje ustawienia temperatury

Jedną z najlepszych rzeczy w vaporizerach jest ogromna ilość opcji, jakie oferują. Podczas gdy inne formy konsumpcji ziół są ograniczone do jednej temperatury, dobry vape oferuje Ci całe spektrum ustawień temperatury. Niższa temperatura wytworzy łagodniejszą, gładszą parę, podczas gdy wyższa zapewni gęstsze, mocniejsze rezultaty.

Bądź ostrożny przy pakowaniu komory suszem

Podczas gdy gęste opakowanie jest dobre dla vapów kondukcyjnych, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego dla waporyzatorów konwekcyjnych, jako że te wymagają większego przepływu powietrza. Niezależnie od rodzaju systemu grzewczego, nadmierne upakowanie vape’a może prowadzić do nierównomiernego ogrzewania i w końcu do spalenia. Może to uszkodzić urządzenie i narazić twoje płuca na szkodliwe działanie dymu.