Odchudzanie wymaga staranności. Jest to proces, który wymaga czasu. Przez rok można stracić nawet 20-30 kilogramów, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Bezpiecznie jest tracić 2-3 kilogramy miesięcznie, co jest doskonałym wsparciem dla organizmu. Obecnie warto jest stosować takie odchudzanie w sposób racjonalny, solidny oraz długofalowy. Dieta stosowana od czasu do czasu niczego nie daje. Diet są tysiące, ale najzdrowszą dietą jest dieta redukcyjna.

Dieta zdrowa i dobra

Dieta redukcyjna nie naraża zdrowia na szwank. Polega na ograniczaniu spożywanych kalorii – zamiast jadać 3000-5000 kalorii dziennie. Należy dokładnie zbadać dietę i opisać swoje zapotrzebowanie kaloryczne – osoba pracująca umysłowo potrzebuje ok. 1500-1800 kalorii, zamiast 2000 czy 2500 kalorii, aby po jakimś czasie zaobserwować dobre efekty. Utrata paru kilogramów jest warta ograniczeń. Obecnie jest to doskonałe rozwiązanie. Jeśli nadwaga jest spora to należy spożywać połowę kalorii, na przykład 1000 kalorii dziennie przez dwa-trzy tygodnie, aby poprawić metabolizm.

Jakie efekty daje dieta redukcyjna?

Spalanie tkanki tłuszczowej to ważny efekt. Jeśli pojawi się deficyt kalorii to wówczas spalanie jest o wiele lepsze. Działanie takiej diety jest bardzo dobre. Jest to działanie bardzo długie – aby pozbyć się 1 kilograma tłuszczu trzeba spalić 7000 kalorii, czyli 1000 kalorii dziennie. Dzięki temu można stracić aż kilogram tygodniowo. Jest to zgodne z założeniami dobrego odchudzania, które sprawdzi się szybko oraz bardzo dobrze. Utrata 4 kilogramów miesięcznie to maksymalna, akceptowalna granica. Jest to bardzo dobre rozwiązanie oraz dieta rekomendowana każdemu.

Co jeść na diecie?

W diecie powinny się znaleźć takie elementy, jak:

* ryby

* chude białe, drobiowe mięso

* warzywa

* owoce

* orzechy w niewielkich ilościach

Konieczne jest ograniczenie cukru, soli, przetworzonej żywności takiej, jak frytki, hamburgery oraz pizza, tłustych mięs, alkoholu. Należy pić 2 litry wody mineralnej niegazowanej dziennie, do tego kawa i herbata bez cukru są jak najbardziej rekomendowane. Należy unikać słodyczy, a jeśli już to raz w tygodniu można sobie pozwolić na mały kawałek ciasta słodzonego stewią lub ksylitolem, ponieważ te substancje słodzące są o wiele mniej tuczące niż biały cukier. Cukier trzcinowy nie jest dietetyczny. dlatego warto ograniczyć spożywanie takiego słodzika.

Co warto włączyć do diety?

W diecie należy uwzględnić awokado jako źródło zdrowych tłuszczów, komosę ryżową o niskim indeksie glikemicznym, bogatą w błonnik. Przydadzą siętakże ocet jabłkowy i jabłka, arbuz złożony z wody i uzupełniający niedobór wody w ludzkim organizmie, a na dodatek regulujący trawienie. Ananas zawiera biotynę oraz bromeliny, wspomaga usuwanie toksyn z ciała, poza tym poprawia trawienie. Ananas dla osó na diecie jest doskonałym wyborem. Można jeść go bez dodatków lub dodać do jogurtu, owsianki czy muesli. Migdały są bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe, co na pewno jest ich dużą zaletą.

Płatki owsiane są zdrowym śniadaniem, zawierają sporo błonnika, przeciwutleniaczy, minerałów oraz witamin. Wysoka jakość takich płatków jest jak najbardziej rekomendowana. Można spokojnie korzystać z takich płatków, ponieważ są one bardzo dobrą metodą na zdrowe, sycące, a jednocześnie odchudzające śniadanie, doskonale podkręcają metabolizm. Przez pewien czas można jeść je na śniadanie i kolację, ponieważ to bardzo dobra i zdrowa żywność. Do płatków warto dodać rodzynku, migdały, pestki dyni czy orzechy. Takie śniadanie będzie zdrowe, odchudzające oraz pełnowartościowe.

Źródła:

Blod o odchudzaniu Dietetyk – https://dietetyk.edu.pl

Leki na odchudzanie – https://lekinaodchudzanie.pl