Pandemia wymusiła na nas zachowanie szczególnej higieny rąk. Warto zdać sobie sprawę, że nasze dłonie to magazyn dla 5 milionów drobnoustrojów, i to tylko na centymetr kwadratowy. Ta liczba zapewne przemawia do nas wszystkich.

  1. Jak zabezpieczyć się przed zarażaniem koronawirusem?
  2. Dozownik do dezynfekcji rąk – zalety
  3. Higiena rąk a choroby

Jak zabezpieczyć się przed zarażeniem koronawirusem?

Media cały czas informują nas o bezwzględnym używaniu maseczek, zachowaniu dystansu oraz częstym myciu rąk. Będąc w domu możemy użyć podręcznego płynu do dezynfekcji rąk, jednak kiedy przebywamy poza domem, jesteśmy zależni od tego, co nam proponują sklepy, pracodawcy, przychodnie etc. Najczęściej zamiast natknąć się na porządny dozownik do dezynfekcji rąk widzimy postawione opakowanie z płynem wyglądającym, jakby nie był pierwszej świeżości, a to przecież bardzo ważne, byśmy stosowali się do zaleceń Sanepidu. Wymuszajmy na przedsiębiorcach, aby były u nich odpowiednie i łatwo dostępne dozowniki.

Dozownik do dezynfekcji rąk – zalety

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dozownik/automat do dezynfekcji rąk, jaki można zakupić tutaj https://lofee.pl/. Firma lofee wyszła naprzeciw również klientom, którzy nie chcą inwestować w zakup urządzenia, daje im możliwość dzierżawy. Na dłuższą metę jednak bardziej opłaca się zakup, tym bardziej, że dobre przyzwyczajenia zapewne zostaną z nami na dłużej. Bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk gwarantują zdrowie i bezpieczeństwo. Urządzenie do dezynfekcji rąk daje też komfort i przyjemność z użytkowania. Zasobnik o pojemności 10 litrów pozwala na uzyskanie ponad 6 tysięcy aplikacji, bez konieczności uzupełniania. Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk może stać w każdym miejscu, nawet bez dostępu do prądu, jako, że posiada wbudowany akumulator. Dodać należy, że jego estetyczny i nowoczesny design wkomponuje się w każde wnętrze.

Higiena rąk a choroby

Dotychczas nie zdawaliśmy sobie sprawy z powagi sytuacji, pandemia nauczyła nas, jak ustrzec się przed wieloma chorobami, w tym chorobami brudnych rąk. Po roku jesteśmy w stanie stwierdzić, że wiele przypadków chorób występuje dziś w mniejszej ilości, niż przed pandemią. Między innymi pojawia się mniej przypadków rotawirusów, ospy, odry, grypy, a wszystko dlatego, że trzymamy dystans i dbamy o higienę.

Biorąc pod uwagę, ile dobrego wynika z używania dyspensera, przedsiębiorcy nie powinni się w ogóle zastanawiać, tylko dać możliwość klientom, pacjentom, pracownikom korzystania z bezpiecznych dozowników do dezynfekcji.