Wizyta u lekarza dziecięcego nie zawsze wiąże się z chorobą, niezbędne są również konsultacje profilaktyczne i kontrola rozwoju dziecka. Niestety dla dziecka wizyty u lekarza często wiążą się ze znacznym stresem, dlatego warto poszukać dobrego lekarza, który zapewni miłą atmosferę i skuteczne leczenie. Takich specjalistów można znaleźć w Mediklinka. Czym zajmują się poszczególni lekarze i jak wybrać dobrego?

Lekarze dziecięcy – do jakiego się udać?

Lekarze dziecięcy tak samo jako Ci dla dorosłych podzieleni są według specjalizacji, których jest bardzo dużo, a każdy lekarz zajmuje się inną częścią naszego organizmu. Najważniejszy jest lekarz pediatra, który zajmuje się podstawowymi chorobami, monitoruje rozwój dziecka i podejmuje działania profilaktyczne. Pediatra może również zlecać wykonanie podstawowych badań i jeśli jest taka potrzeba skierować dziecko do specjalisty, który zajmuje się dziećmi. Wynika to z faktu, że organizm dziecka działa trochę inaczej od dorosłego, inne są też typowe problemy i choroby dla danego wieku. Dzieci ze względu na choroby i urazy typowe dla ich wieku najczęściej odwiedzają lekarzy trzech specjalności.

Laryngolog dziecięcy

Laryngolog dziecięcy zajmuje się wszystkim tym co dotyczy uszu, nosa, gardła i krtani. Konsultacja u niego jest wiec konieczna przy podejrzeniu przerostu migdałków, czy stanów zapalnych w obrębie wymienionych narządów. Laryngolog dziecięcy zajmuje się również nawracającymi krwotokami z nosa i problemami w okolicach tchawicy. Ze względu na częste stany zapalne uszu i gardła dzieci najczęściej odwiedzają właśnie tego specjalistę, dlatego warto mieć kontakt do dobrego lekarza.

Ortopeda dziecięcy

Ortopeda dziecięcy zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób układu ruchu oraz wadami wrodzonymi. Lekarz tej specjalności nadzoruje również leczenie wad postawy poprzez zlecanie odpowiednich zabiegów, rehabilitacji, wkładek ortopedycznych itp. Ortopeda dziecięcy konsultuje również najmłodsze dzieci w kierunku dysplazji stawów biodrowych, dlatego tego lekarza każde dziecko powinno odwiedzić w pierwszych tygodniach życia.

Chirurg dziecięcy

Chirurg dziecięcy zajmuje się wadami wrodzonymi, które diagnozuje i leczy, także operacyjnie, jeśli jest taka potrzeba. Chirurg dziecięcy jest również niezbędny przy stulejce, pogryzieniach i wszelkiego rodzaju ranach, które wymagają szycia.

Dobry lekarz dziecięcy – czyli jaki?

Każdy rodzic szuka dobrego lekarza dla swojego dziecka, jednak jaki właściwie powinien być dobry lekarz? Przede wszystkim powinien mieć szeroką i aktualną wiedzę, która zapewni dostęp do najlepszego leczenia. Dobrze, jeśli lekarz jest miły i potrafi szybko „dogadać się” z małym pacjentem. Dzięki temu znacznie zostanie ograniczony stres związany z wizytą i leczeniem. Lekarz dziecięcy powinien mieć również dobry kontakt z rodzicami, wyjaśniając im wszystkie wątpliwości, tłumacząc na czym polega proces leczenia i wspierając w trudnych chwilach. Mediklinika to przychodnia, która zatrudnia tylko najlepszych specjalistów, którzy cieszą się dobrymi opiniami i mają wspaniały kontakt zarówno z małymi pacjentami, jak i z ich rodzicami. Co ważne Mediklinika współpracuje z lekarzami dziecięcymi różnych specjalizacji, dzięki czemu pacjenci mają łatwy i szybki dostęp do pomocy medycznej w różnych sytuacjach.