W wyprawce dla niemowląt powinny znaleźć się chusteczki nawilżane, które ułatwią przewijanie maluszka i jego mycie. Niemowlę potrzebuje delikatności i ochrony skóry, dlatego przy wyborze chusteczek powinno się dokładnie zapoznać z ich składem i właściwościami. Jeśli czekasz na swoje pierwsze dziecko, sprawdź, które produkty do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci zasługują na uwagę.

1. Delikatne chusteczki bez szkodliwych substancji

2. Chusteczki dla niemowląt przyjazne dla środowiska

3. Mokre chusteczki dla małych alergików

Maluszki wymagają szczególnej pielęgnacji. Delikatność i ochrona skóry to jej dwie podstawy. Sięganie po produkty bezpieczne dla środowiska i pozbawione szkodliwych substancji jest najlepszym wyborem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się chusteczki nawilżane dla niemowląt.

Delikatne chusteczki bez szkodliwych substancji

Chusteczki nawilżane dla niemowląt to jeden z najważniejszych produktów w wyprawce dla noworodka i niemowlęcia. Dzięki nim można szybko przewinąć niemowlę i umyć jego pupę w każdym miejscu. Podczas zmiany pieluszki nie potrzebuje się wody i mydła – chusteczki nawilżane z substancjami myjącymi w pełni je zastępują. Można zabrać je w podróż, na spacer oraz używać ich w domu na co dzień. Niewielkie opakowanie ze specjalnym zabezpieczeniem bez trudu mieści się do torby wózka lub niedużego plecaka. Zamykanie chroni chusteczki przed wysychaniem, dlatego jedno opakowanie starcza na długo.

Zapoznaj się z ofertą https://www.abenasklep.pl/produkty/bambo-nature/chusteczki-nawilzane,2,1974

W chusteczkach nawilżanych dla niemowląt znajdzie się wyłącznie bezpieczne substancje myjące i ochronne. Chusteczki zawierają jedynie delikatne środki usuwające zanieczyszczenia ze skóry oraz glicerynę, która odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry. Po wytarciu ciałka chusteczką, skóra pozostaje czysta, sucha i dobrze nawilżona, co chroni ją przed odparzeniami i różnymi problemami dermatologicznymi. Brak sztucznych aromatów, barwników i silnych detergentów sprawia, że kosmetyk może być stosowany od pierwszego dnia życia i u niemowląt z wyjątkowo wrażliwą skórą.

Chusteczki dla niemowląt przyjazne dla środowiska

Delikatne chusteczki nawilżające dostępne w Abenasklep są wykonane z dbałością o środowisko naturalne. W ich składzie znajdują się wyłącznie surowce, które szybko się rozkładają i nie powodują zanieczyszczenia ekosystemów. Przyjazne dla środowiska produkty można używać na co dzień bez obaw, że negatywnie wpłynie się na otaczającą ludzi przyrodę. Chusteczki wykonane z włókien bambusowych lub podobnych są również bezpieczniejsze dla maluszków, ze względu na naturalny skład.

Mokre chusteczki dla małych alergików

Dzieci w wieku do 3 lat często cierpią na alergie skórne, które nasilają się pod wpływem substancji znajdujących się w niektórych kosmetykach do pielęgnacji. Chusteczki z naturalnych włókien bambusowych nasączone delikatnymi środkami nawilżającymi są odpowiednie do stosowania u maluchów z atopowym zapaleniem skóry oraz innymi rodzajami alergii. Dzięki bezpiecznym dla skóry składnikom stosowanie chusteczek tego typu łagodzi podrażnienia i wspiera gojenie się uszkodzonego naskórka. Objawy atopowego zapalenia skóry, pokrzywki i innych problemów dermatologicznych ustępują, a ich nawroty są rzadsze. Dzięki regularnemu stosowaniu mokrych chusteczek o bezpiecznym składzie maluch rzadziej skarży się na uporczywy świąd i jest o wiele szczęśliwszy. Niewielka zmiana nawyków pielęgnacyjnych i wybór delikatnych chusteczek sprawia, że dziecko ma gładką, miękką i dobrze nawilżoną skórę każdego dnia.