Dom to nie tylko pomieszczenia i umeblowanie, ale także panująca w nim aura. Na atmosferę mieszkania bez wątpienia wpływają także zapachy. W stworzeniu klimatycznego wnętrza, wypełnionego pięknym zapachem, pomogą świeczki zapachowe. Jak są ich zalety i dlaczego warto mieć je w domu? Odpowiadamy w naszym artykule.

1. Chcesz zadbać o piękny zapach w mieszkaniu? Postaw na świece zapachowe!

2. Świece zapachowe, czyli domowa aromaterapia

3. Alternatywa dla odświeżaczy powietrza

4. Świece zapachowe – broń w walce z niechcianymi owadami

5. Świece zapachowe jako nietuzinkowa dekoracja

Chcesz zadbać o piękny zapach w mieszkaniu? Postaw na świece zapachowe!

Aby utrzymać piękny zapach w mieszkaniu, sięgamy po różne sposoby – od aerozoli po olejki eteryczne. Warto przyjrzeć się świecom zapachowym – sprawdzą się na przykład świece zapachowe Bispol, dostępne w https://drogerix.pl/. Świece takie wydzielają intensywny zapach, który długo unosi się w mieszkaniu, nawet gdy już zgasimy świeczkę. Składnikiem większości świec zapachowych są olejki eteryczne, które są naturalną substancją. Świece zapachowe są zatem w pełni bezpieczne.

Świece zapachowe, czyli domowa aromaterapia

Aromaterapia to dziedzina medycyny naturalnej o długowiecznej tradycji. Dziś – dzięki świecom zapachowym – możemy korzystać z niej w zaciszu własnego domu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że unoszący się w pomieszczeniach zapach ma niebagatelny wpływ na samopoczucie domowników. Odpowiednie aromaty sprzyjają także rekonwalescencji – na przykład po chorobie, zabiegach, powrocie ze szpitala do domu. Ponadto można stosować je wspomagająco – jako uzupełnienie terapii w przebiegu wszelkich zaburzeń, związanych ze sferą emocjonalną i psychiczną.

Alternatywa dla odświeżaczy powietrza

Świece zapachowe to doskonała alternatywa dla wszelkiego rodzaju odświeżaczy powietrza. Te w aerozolu mają zbyt intensywny zapach po rozpyleniu, a następnie szybko wietrzeją. Tymczasem świeca zapachowa ma intensywny – ale nie zbyt ciężki i męczący – zapach. Ponadto aromat wypełnia mieszkanie nawet kilka godzin po wypaleniu świecy. Tym sposobem można stale utrzymywać przyjemny zapach w mieszkaniu bez potrzeby sięgania po aerozole z wątpliwym składem.

Świece zapachowe – broń w walce z niechcianymi owadami

Kolejną zaletą świec zapachowych jest to, że ich zapach odstrasza owady. Takim odstraszającym aromatem jest na przykład zapach cedru. Zapalona świeca sprawi, że w letni wieczór bez problemu będzie można otworzyć okno lub drzwi na taras, a owady będą się trzymać od wnętrza mieszkania z daleka.

Świece zapachowe jako nietuzinkowa dekoracja

Atutem świec zapachowym jest ich estetyczny design. Wspomniane już produkty Bispol cechują się pięknym wzornictwem, które wpasuje się w każdą stylistykę. Zamknięte w estetycznym słoju aromatyczne produkty będą zatem stanowić doskonałą dekorację każdego mieszkania. Można zrobić z nich kompozycję – na przykłada ustawiając świece na błyszczącej srebrnej tacy lub na podstawce, wykonanej z plastra drewna. Świece można dobierać także kolorystycznie. Tym samym mogą subtelnie wpasować się w całość aranżacji albo ożywić ją intensywnym akcentem kolorystycznym. Rekomendujemy jednak, by wybierać świece zapachowe przede wszystkim pod kątem aromatu, jaki chcemy wprowadzić do wnętrza naszego mieszkania.

Podsumowując; świece zapachowe mają wiele zalet i z pewnością sprawdzają się lepiej, aniżeli aerozole czy inne odświeżacze powietrza. Wypełniają wnętrza zapachem na wiele godzin. Ponadto stanowią piękną i estetyczną dekorację pomieszczenia.