Wyprawka dla noworodka jest wyzwaniem dla rodziców, w przypadku pierwszego dziecka. Warto zrobić listę, co wykluczy kupowanie zbędnych artykułów dla maluszka. Warto też określić swój budżet.

Jak zacząć kompletować wyprawkę?

Dla przyszłych rodziców przyjście pierwszego dziecka na świat jest wielkim wydarzeniem. Nowy członek rodziny jest zawsze wyczekiwany z wielką radością. Narodziny noworodka wiążą się z koniecznością zakupu wyprawki. Dla młodych rodziców jest to nie lada wyzwanie, z uwagi na brak doświadczenia. Lista rzeczy pozwala kupić wszystko, co będzie niezbędne dla małego człowieka w ciągu pierwszych dni życia i uchroni przed zamawianiem artykułów mniej przydatnych.

Warto sprawdzić, ile kosztuje wyprawka, by na stronie online https://amko.com.pl/Wyprawka-dla-noworodka-i-mamy-Lista-wyprawkowa-online-i-pdf-ccms-pol-35.html wybrać najpotrzebniejsze rzeczy, jak: ubranka, pieluszki tetrowe, butelki, pierwsze zabawki, środki do pielęgnacji noworodka odpowiednie do skóry dziecka, szczotkę z miękkiego włosia oraz tekstylia, które otulą maluszka. Trzeba zawsze wziąć pod uwagę porę roku. Należy pamiętać, że dla dzieci urodzonych zimą niezbędny jest ciepły kocyk.

Kompletowanie wyprawki – karmienie piersią

Kompletowania wyprawki nie należy odkładać na ostatnią chwilę, Im wcześniej rodzice wybiorą artykuły dla dziecka, tym będą się mniej stresować przed samymi narodzinami potomka. Na dzień porodu wyprawka powinna być gotowa. Przyszła mamo musi też pomyśleć o sobie, bo kiedy pojawią się skurcze, natychmiast wyruszy na oddział. Nie będzie czasu na pakowanie koszuli, szlafroka, klapek, ręcznika, bielizny. Wszystkie niezbędne rzeczy muszą być przygotowane odpowiednio wcześniej.

Po narodzinach mama wraca z maluszkiem do domu, więc będzie potrzebowała wielu ubranek, wygodnych w zakładaniu, a najlepiej zapinanych na zatrzask, jak body, pajacyki i śpioszki. Dziecko trzeba często przebierać, więc przed zakupem należy zwracać uwagę na tego typu kwestie. Mama potrzebuje też akcesoriów do karmienia piersią, takich jak: laktator, wkładki laktacyjne, śliniak, podgrzewacz do butelek, szczotka do mycia, koszula i biustonosz do karmienia. Bardzo przydatna może okazać się niania elektroniczna, ponieważ pozwala mieć sen maluszka pod kontrolą.

Wyprawka dla noworodka – pieluszki jednorazowe czy wielorazowe

Skóra noworodka jest bardzo delikatna, więc trzeba o nią szczególnie zadbać. Rodzice często mają dylemat, jakie pieluchy używać. Jest wiele delikatnych, miękkich i przewiewnych produktów, które nie podrażniają ciała. Sprawdzają się pieluchy muślinowe, gdyż zapewniają komfort dziecku i wygodę rodzicom. Można je prać w pralce i nie wymagają prasowania. Przydatne są nie tylko podczas przewijania, ale także karmienia i kąpania. Dostępne są w dowolnej kolorystyce i w wielu ciekawych wzorach.

Nadal dużą popularnością cieszą się pieluchy tetrowe. Dawniej stosowały je nasze babcie i mamy, więc nie są żadną nowością. Można powiedzieć, że wróciły do łask, nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale swoje doskonałe właściwości. Pieluch tetrowe są miękkie, przewiewne, przepuszczają powietrze i chłoną wilgoć. Można je prać w wysokiej temperaturze.

Podsumowanie

Narodziny dziecka zawsze wiążą się z wydatkami, choć zakup wyprawki jest wielką przyjemnością. Rodzice muszą wybrać nie tylko ubranka, kocyki, otulacze, pieluchy, ale również wanienkę do kąpieli, łóżeczko, meble do pokoju. Potrzebny jest też wózek na spacery, ale warto kupić z drugiej ręki, bo można sporo zaoszczędzić, podobnie jak w przypadku fotelika samochodowego.