Nie ulega wątpliwości, że skóra pod oczami wyjątkowo szybko się starzeje. Z tego też względu trzeba troszczyć się o nią wyjątkowo mocno. Najlepiej byłoby dobrać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, w tym krem. Aby jednak był on skuteczny, musi charakteryzować się wieloma właściwościami. Tylko wtedy kompleksowo zadba o skórę w okolicy oczu.

Postaw na dogłębne nawilżenie.

Nie od dziś wiadomo, że doskonale nawilżona skóra zdecydowanie wolniej się starzeje. Warto byłoby więc, aby krem do pielęgnowania skóry w okolicy oczu posiadał działanie odżywcze i regenerujące. Nie powinniśmy jednak sięgać po tłuste i treściwe formuły. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup kremu o lekkiej konsystencji, która w żaden sposób nie obciąży wrażliwej skóry pod oczami.

Warto postarać się o to, aby zakupiony przez nas kosmetyk posiadał naturalne składniki aktywne. Działaniem nawilżającym charakteryzują się przede wszystkim oleje roślinne. Mowa tu, chociażby o oleju z pestek malin czy truskawki. Pod oczy warto także stosować kremy z zawartością oleju ze słodkich migdałów. Podrażnienia złagodzić może zaś ekstrakt z aloesu. Z dobroczynnych właściwości słyną również substancje takie jak betaina czy alantoina.

Zwróć uwagę na działanie antyoksydacyjne.

Krem pod oczy powinien także charakteryzować się właściwościami antyoksydacyjnymi. Wówczas możliwa będzie walka ze szkodliwymi wolnymi rodnikami. To one są odpowiedzialnie za przedwczesne starzenie się naszej skóry. Nie ulega wątpliwości, że wśród naturalnych antyoksydantów na uwagę zasługują między innymi: ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z arniki górskiej czy wyciąg z pokrzywy. Składniki te wykazują działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki stosowaniu kosmetyku zawierającego je, możliwe będzie spłycenie zmarszczek, a nawet zniwelowanie tych, które jeszcze nie zdążyły się utrwalić.

Trzeba pamiętać o tym, aby kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy zacząć stosować odpowiednio wcześnie. Włókna kolagenowe zaczynają bowiem zanikać już około 25 roku życia. Wówczas skóra zaczyna się starzeć i z każdym rokiem może prezentować się coraz mniej korzystnie. Na szczęście, odpowiednia profilaktyka potrafi zaowocować. Pomijanie działań profilaktycznych nie jest więc przeciwwskazane.

Jaki jeszcze powinien być krem?

Jak już wspomniano powyżej, krem powinien charakteryzować się właściwościami antyoksydacyjnymi oraz nawilżającymi. Na tym jednak nie koniec.

Dobrej jakości kosmetyk pielęgnacyjny powinien także posiadać działanie rozjaśniające. Warto byłoby więc poszukiwać w nim dobroczynnej witaminy C. Oprócz działania rozjaśniającego wykazuje ona również właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu możliwe będzie rozjaśnienie uporczywych cieni pod oczami, z którymi borykają się przede wszystkim osoby o jasnej karnacji.

Krem do pielęgnowania okolic oczu powinien posiadać także działanie redukujące obrzęki i zaczerwienienia. Łagodna opuchlizna pojawia się bowiem u wielu osób tuż po przebudzeniu. Największa może zaś pojawić się po nieprzespanej nocy.

Sprawdzić naszą ofertę można na stronie https://ziaja.com/c/kremy-i-zele-pod-oczy-461