Zastanawiasz się nad tym jak pielęgnować skórę twarzy w nocy czy w dzień? Nie wiesz, gdzie się zwrócić o pomoc, który kosmetyk do pielęgnacji wybrać? Niektóre kosmetyki działają lepiej inne gorzej. Przy bombardującej nas dużej ilości reklamy i informacjach o właściwościach kosmetyków pojawia się mętlik, który produkt jest najlepszy? Na szczęście istnieją coś takiego jak serum do twarzy, jest bardzo polecane, przy zachowaniu zdrowej, elastycznej i wytrzymałej skóry.

Co to jest takiego serum?

Serum to silnie skoncentrowany produkt kosmetyczny, podobny do żelu, który dostarcza skórze różne składniki, aby zwalczać oznaki starzenia się, przebarwienia i sprawia, że będzie bardziej nawilżona. Dzięki lekkiej konsystencji te produkty kosmetyczne szybko wchłaniają się w skórę i przenikają do głębszych warstw skóry właściwej. Serum do twarzy to produkty stworzony w celu rozwiązania konkretnych problemów. Jest skuteczniejszy niż kremy do twarzy i głęboko odżywiają skórę. Serum to produkty zawierające składniki aktywne. Serum zawiera dwa razy więcej składników niż kremy nawilżające i ma lżejszą, żelową konsystencję, dzięki której szybciej wnikają w głąb skóry i podwajają swoją skuteczność. Kosmetyki te są zazwyczaj droższe od zwykłych kremów do twarzy, ale za to dają lepsze efekty. Co przekłada się na jakość.

Czy serum są lepsze od kremów?

W przeciwieństwie do kremów, serum zazwyczaj nie zawiera substancji nawilżających, które uniemożliwiają przenikanie cząsteczek pielęgnacyjnych do skóry. Pod walorami odżywczymi i pielęgnacyjnymi są lepsze.

Dlaczego warto stosować serum do twarzy?

Serum może być uzupełnieniem pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jeśli skóra jest wrażliwa, to warto użyć produktu bez alkoholu. Serum można również stosować w celu selektywnego ukierunkowania na obszary skóry narażone na zniszczenie. Serum polecane jest nie tylko dla skóry dojrzałej. Nadają się również do młodszej. Serum do twarzy jest bogate w składniki aktywne, witaminy i minerały. Takie produkty mają działanie odżywcze i nawilżające. Jak wszystkie produkty do pielęgnacji skóry, serum powinno być stosowane regularnie. Ma właściwości antyoksydacyjne i chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Serum ma również działanie regenerujące i jest idealne do odnowy skóry. Serum do twarzy Estee Lauder Advanced Night Repair może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry.

Jakie serum wybrać?

Jeśli skóra jest bardzo sucha i napięta, a kremy nie pomagają, dobrym wyborem będzie serum z kwasem hialuronowym, który jest bardzo skutecznym środkiem nawilżającym. Istnieją również specjalne serum przeciw zaczerwienieniom do skóry wrażliwej oraz serum wybielające, które zapobiegają powstawaniu przebarwień i upiększają cerę. Serum do twarzy Estee Lauder Advanced Night Repair, jest regenerujące nadaje się do każdego rodzaju cery. Serum poprawiające do twarzy zapewnia zdrowy blask rano dzięki czynnikom mikrokrążenia i czynnikom odbijającym światło. Wreszcie, przeciwzmarszczkowe wygładza i ujędrnia skórę, więc jeśli martwisz się o wczesne zmarszczki, ten produkt jest obowiązkowy.

»