Potrzebujesz sprzętu, który sprosta oczekiwaniom Twoim i Twoich klientów? Prowadzisz hotel, czy DPS, w których niezbędnym elementem wyposażenia jest oczywiście pralka przemysłowa? W takim razie powinieneś przeczytać ten artykuł. Znajdziesz tutaj sporą ilość informacji o tym, na jakie rozwiązanie postawić, o czym pamiętać przy wyborze pralki. Podpowiemy także, jakie znaczenie ma pralka w dobie pandemii, bo co ciekawe, ma z nią wiele wspólnego!

1. Pralka przemysłowa – czym się wyróżnia?

2. Pojemność bębna – kluczowa cecha pralek przemysłowych

3. Wyświetlacz – postaw na prostotę użytkowania

4. Hałas – czy ma znaczenie?

5. Ilość programów – nie możesz o tym zapomnieć

6. Pralka przemysłowa w dobie pandemii – o co chodzi?

pralka przemysłowa

Chcesz, aby pralka przemysłowa w Twoim przedsiębiorstwie odznaczała sie jakością wykonania, pojemnością bębna i komfortem użytkowania? W takim razie postaw na jedno z rozwiązań z podanej strony internetowej. W sklepie Gastro Produkt czekają na Ciebie profesjonalne pralki, obok których nie możesz przejść obojętnie!

Pralka przemysłowa – czym się wyróżnia?

Pod tą nazwą kryje się po prostu pralka. Nie można tutaj mówić o urządzeniu, o którym mało kto słyszał, czy mało kto wie. Pralki przemysłowe są bowiem szeroko dostępne i wykorzystywane przez wiele przedsiębiorstw w naszym kraju, ale i na świecie. Czym więc wyróżniają się na tle podstawowych urządzeń tego typu, z których korzysta każdy w swoim domu? Przede wszystkim wielkością i pojemnością bębna. Pralka znajdująca się w domu oferuje około kilka kilogramów pojemności z kolei pralka przemysłowa już kilkanaście, a nierzadko kilkadziesiąt kilogramów. Oferuje także większą ilość programów prania, generuje nieco większy hałas, ale nowoczesne rozwiązania są już odpowiednio wytłumione. Przede wszystkim jednak pralka przemysłowa zapewnia możliwość wyprania sporej ilość odzieży, czy tekstyliów w tym samym momencie. Nic więc dziwnego, że najchętniej stawiają na nią właściciele DPS-ów, hoteli, czy pensjonatów. Sprawdza się także w zakładach mięsnych, czy w straży pożarnej, gdzie po każdej akcji strażacy muszą wyprać swój mundur i odzież ochronną, a kiedy strażaków jest na przykład dziesięć, prania jest sporo!

Pojemność bębna – kluczowa cecha pralek przemysłowych

Jak już wyżej wspominaliśmy, pralka przemysłowa wyróżnia się przede wszystkim pojemnością bębna. Nie bez powodu nazywana jest bowiem przemysłową. Na jakie rozwiązanie postawić, jeśli główna cechą, o jakiej myślisz jest właśnie ta pojemność? Według wielu przedsiębiorców pralka przemysłowa powinna oferować około 18/20 kilogramów pojemności. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś postawił na coś pojemniejszego, jeżeli tylko tego wymaga Twoja branża, czy ilość i częstotliwość prania.

Wyświetlacz – postaw na prostotę użytkowania

Kiedyś nie do pomyślenia nawet w pralkach przemysłowych, dziś to już standard i rzadko można trafić na urządzenia bez wyświetlacza. Ten niewielki panel może sprawiać, że załączenie prania będzie jeszcze szybsze, intuicyjne, dokładniejsze i po prostu łatwiejsze. Na wyświetlaczu pojawią się wszelkie informacje odnośnie programu, temperatury, czasu do końca prania itp. Wszystko, co niezbędne na niewielkim panelu, czytelnym, przy tym bardzo łatwym w obsłudze.

Hałas – czy ma znaczenie?

Tutaj wiele może zależeć od miejsca wykorzystania pralki przemysłowej. Jeżeli ma się znaleźć w zakładzie mięsnym, czy budynku straży pożarnej, hałas, jaki wytwarza może nie mieć większego znaczenia. Oczywiście zawsze lepiej, kiedy urządzenie nie hałasuje zbyt mocno. Jeżeli jednak chodzi o hotele, czy pensjonaty – warto postawić na pralki przemysłowe, których z drugiego pomieszczenia nie będzie po prostu słychać. Żaden gość hotelu nie chce przecież słyszeć hałasu, często takiego, który mógłby utrudniać mu drzemkę, sen w nocy, czy pracę za biurkiem w swoim pokoju.

Ilość programów – nie możesz o tym zapomnieć

Stawiaj na pralki przemysłowe, które oferują sporą ilość programów do wyboru. Masz wtedy pewność, że bez względu na rodzaj odzieży, czy tekstyliów, Twoja pralka poradzi sobie z ich skutecznym wypraniem i usunięciem wszelkich plam z powierzchni materiału. Wpłynie to także na bezpieczeństwo materiału, każdy program został bowiem przystosowany do innego rodzaju tekstyliów, które pod większą temperaturą mogłyby ulec uszkodzeniom.

Pralka przemysłowa w dobie pandemii – o co chodzi?

To proste, czystość i higiena w takich miejscach jak hotele, pensjonaty, czy DPS-y to klucz do uniknięcia zarażenia się koronawirusem. Chodzi tutaj o częstą zmianę pościeli, tekstyliów, ale i odzieży i ich częste pranie. Tylko wtedy można uniknąć ogniska zakażeń, którym niewątpliwie takie miejsca mogłyby się stać. Pralka przemysłowa zagwarantuje możliwość prania w bardzo wysokich temperaturach, które skutecznie zwalczą wszelkie wirusy i bakterie, co ważne, nie tylko koronawirusa. Właśnie dlatego w dobie pandemii tym bardziej warto postawić na pralkę przemysłową w swoim przedsiębiorstwie.