Trwałość, jak i ogólny wygląd całej stylizacji hybrydowej zależy od wielu czynników. Do jednych z nich należy dobór produktów, który nie powinien być przypadkowy. Manicure hybrydowy składa się z kilku etapów – przygotowania płytki, nadania jej wybranego koloru oraz zabezpieczenia całości przed uszkodzeniami, czy odpryśnięciami. Warto zatem sięgnąć po profesjonalne produkty, które ułatwią stworzenie pięknej i precyzyjnej stylizacji. Ich obecność może zdecydować o efekcie końcowym. Jeżeli jednak wciąż zastanawiasz się, czy baza hybrydowa lub top, mają jakiekolwiek znaczenie – dziś rozwiejemy Twoje wątpliwości. 

Baza do manicure – właściwości i zastosowanie

Czym tak naprawdę jest baza do manicure? Pełni ona szereg istotnych funkcji. Przede wszystkim zwiększa przyczepność płytki paznokcia, umożliwiając lakierom hybrydowym, czy też żelom, przywarcie do niej, co zwiększa trwałość całej stylizacji. Baza ujednolica i wyrównuje powierzchnię paznokcia. Ponadto niektóre bazy wzbogacone są w witaminy, które dodatkowo odżywiają i regenerują paznokcie, dzięki czemu po zdjęciu stylizacji, będą one wyglądać ładnie i zdrowo. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że z pomocą bazy możliwe jest delikatne przedłużenie i nadbudowanie paznokcia. Jest to jednak zależne od rodzaju bazy i jej gęstości. Mimo wszystko można przyznać, że baza do manicure jest wręcz niezbędna w procesie tworzenia manicure hybrydowego, szczególnie jeżeli pragniemy cieszyć się piękną stylizacją przez wiele tygodni, bez uszkodzeń, czy niedoskonałości.

baza do paznokci

Która baza do hybrydy będzie najlepsza?

Wybór bazy zależy od indywidualnych oczekiwań, jak i cech płytki paznokcia. Czasem jest ona zbyt tłusta lub zbyt sucha i zniszczona, przez co wymaga bazy o zupełnie innych właściwościach. Do najpopularniejszych rodzajów baz należy baza do hybrydy witaminowa, baza proteinowa, baza budująca oraz baza mineralna. Najwięcej kobiet sięga po bazy witaminowe lub budujące. Pierwsza opcja posiada wiele drogocennych składników, które chronią, odżywiają i wzmacniają płytkę paznokcia. Działają podobnie jak odżywka do paznokci.

manicure hybrydowy

Druga opcja nie tylko przedłuża trwałość stylizacji, ale również umożliwia nadbudowanie oraz przedłużenie paznokcia. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich kobiet, które nie potrafią lub nie lubią przedłużać paznokci tradycyjnym żelem. Aplikacja bazy jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Dlatego też ten sposób przedłużania cieszy się coraz większą popularnością. Jak widzisz, baza do hybrydy jest naprawdę wielofunkcyjna!