Zdarza się, że komórki tłuszczowe są oporne na wszystkie sposoby ich redukcji. Wtedy też często z pomocą przychodzą operacje plastyczne czy też zabiegi medycyny estetycznej. Redukcja tkanki tłuszczowej o nazwie kriolipoliza Cooltech to jedna z mniej inwazyjnych i jednocześnie przynoszących szybkie rezultaty metod.

Nadmiar tkanki tłuszczowej to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Niestety często efekty redukcji tkanki tłuszczowej różnymi metodami nie przynoszą zadowalającego efektu. Nie wpływa to dobrze na samopoczucie psychiczne, a dodatkowo zniechęca do dalszych działań w tym temacie. Dlatego warto w takich momentach poszukać wsparcia w prostych zabiegach medycyny estetycznej. Zabieg kriolipolizy Coolteech pozwoli na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej, dzięki czemu utrzymanie takiego zadowalającego stanu będzie łatwiejsze.

Kriolipoliza Cooltech – sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej

Zabieg kriolipolizy Cooltech nazywany jest też „wymrażaniem tkanki tłuszczowej”. Wiele osób decyduje się na jego przeprowadzenie, ponieważ nie jest aż tak inwazyjny jak liposukcja, a przynosi równie zadowalające efekty. W jaki więc sposób podczas tego zabiegu jest redukowana tkanka tłuszczowa? Otóż podczas zabiegu używana jest mata antyodmrożeniowa pokryta żelem i specjalna głowica, która zamraża komórki tłuszczowe (następuje selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych), które potem organizm sam usuwa. W zależności od tego, w jakiej części ciała znajdują się w nadmiarze podskórne komórki tłuszczowe, temperatura ujemna podczas kriolipolizy Cooltech jest różna. Co istotne, podczas zabiegu nie używa się znieczulenia, a po nim pacjent ma lekkie zaczerwienienia i obrzęk w miejscu, gdzie były zamrożone komórki tłuszczowe.

Sposób na tkankę tłuszczową, czy kriolipoliza Cooltech jest dla każdego?

Choć w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, w której komórki obumierają na skutek silnego wyziębienia skóry jest uważany za bezpieczny, to istnieją dla niego pewne przeciwwskazania. Należą do nich, np.: ciąża, niewydolność nerek, cukrzyca, menstruacja, rozrusznik serca czy stany zapalne skóry. Istotne jest także to, aby po zabiegu stosować się do pewnych wytycznych i zaleceń. Warto też pamiętać o tym, że gdy uzyskamy dzięki metodzie Cooltech kriolipoliza wymarzony efekt, dobrze jest zadbać o odpowiednią dietę i ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną nie tylko na naszą sylwetkę, ale i zdrowie.

Trwałe zmniejszona objętość tkanki tłuszczowej dzięki kriolipolizie Cooltech bardzo pozytywnie wpływa na modelowanie sylwetki. Warto skorzystać w tym względzie z długiego doświadczenia gabinetów wykonujących takie usługi, jak studiourody.pro/oferta/kriolipoliza-cooltech/.