Od pewnego już czasu coraz więcej mówi się o suplementacji witaminą D. Dlaczego jest ona taka ważna? Ile powinniśmy dostarczać tej witaminy i w jakiej formie? Czy niedobór witaminy D jest groźny?

Witamina D jest jedną z ważniejszych witamin, które odpowiedzialne są za nasze zdrowie, dobre samopoczucie, a także odpowiadają za budowę kości i zębów. Zwykle nasz organizm produkuje ją samodzielnie, pod wpływem promieniowania słonecznego. Jednak zdarza się, że z jakichś powodów norma D3 nie jest dostarczona, a organizm zaczyna szwankować. Zdarza się wówczas, że konieczna będzie suplementacja D3. Taką suplementację możemy zrealizować poprzez przyjmowanie preparatów z tą witaminą. Substancje takie, jak vigantol D3 mogą w krótkim czasie uzupełnić niedobory tej witaminy i zapewnić nam lepszy stan zdrowia.

Kiedy suplementacja D3 może być konieczna?

Kiedy zauważymy, że nasz nastrój zaczyna się obniżać, nie mamy zbyt dużo siły do działania, jesteśmy przemęczeni, a także coraz częściej dochodzi do pojawiania się próchnicy zębów czy nawet złamań kości, koniecznie sprawdźmy jakie mamy dla witamina D3 wyniki. Wystarczy, że pójdziemy do wybranego laboratorium analitycznego, a z próbki krwi dowiemy się, jaki jest poziom tej witaminy w naszej krwi, a także czy witamina D3 wyniki nie są zbyt niskie. Jeśli okaże się, że odpowiednia norma D3 nie jest zapewniona, koniecznym może okazać się skuteczna suplementacja D3.

Skąd wziąć tą witaminę?

Prócz częstych spacerów po świeżym powietrzu, możemy także zaopatrzyć się w preparat bogaty w tą witaminę w aptece. Takie suplementy jak vigantol D3 pomogą skutecznie uzupełnić niedobory witaminy, a przy tym nie dopuszczą, by pojawiły się jakiekolwiek, które może wywołać witamina D skutki uboczne. Oprócz tego ile kosztuje witamina D3 warto dowiedzieć się także ile kropel witaminy D3 można bezpiecznie przyjmować. Niedobór tej witaminy jest bardzo niebezpieczny, jednak jeszcze bardziej niebezpiecznymi wydają się być wywołane przez witamina D skutki uboczne. Jeśli więc chcemy tego uniknąć, koniecznie sprawdźmy ile kropel witaminy D3 można bezpiecznie przyjmować w ciągu doby i starajmy się nie przekraczać tej ilości. Pamiętajmy także, że nie jest najistotniejsza informacją to ile kosztuje witamina D3. W aptekach znajdziemy wiele różnych suplementów diety, które mogą zawierać tą witaminę. Jednak w wielu wypadkach jest w tych preparatach zbyt mała dawka na to, by mogła być to ilość wystarczająca. Ponadto, suplementacja D3 jest skuteczna tylko wtedy, kiedy witamina ta podawana jest w dobrze przyswajalnej formie. W przeciwnym razie może okazać się, że ilość witaminy jest niewystarczająca, a witamina D skutki uboczne może nam zafundować nie tylko z powodu jej nadmiaru, ale przede wszystkim z powodu jej niedoboru. Sprawdźmy więc jaka witamina D3 będzie najlepiej przyswajalna i taką właśnie zacznijmy stosować w swojej codziennej diecie.