Depilacja laserowa to przede wszystkim zabieg, który ma na celu uszkodzić mieszki włosów. Jednakże włosy mogą odrastać, szczególnie jeśli mieszek włosowy nie został zniszczony podczas zabiegu depilacji laserowej. Z tego powodu wielu lekarzy nazywa depilację laserową depilacją długoterminową, a nie trwałą. Jak działa depilacja laserowa? Jak długo trwa? Jakie są koszty takich zabiegów?

Jak działa depilacja laserowa Katowice?

Depilacja laserowa wykorzystuje światło do nakierowania pigmentu na poszczególne włosy. Światło wędruje w dół włosa i do mieszka włosowego. Ciepło światła laserowego niszczy mieszek włosowy, przez co włos nie może już z niego wyrosnąć. Włosy mają swój unikatowy cykl wzrostu, obejmujący okresy odpoczynku, „linienia” i wzrostu. Niedawno usunięte włosy, które są w fazie spoczynku, nie będą widoczne dla lasera, więc przed usunięciem może być konieczne poczekanie, aż odrosną. Oznacza to, że przed zabiegiem depilacji nie powinno się golić nóg, pach, okolic bikini. Większość osób musi powtarzać zabieg laserowej depilacji w dwu- lub trzymiesięcznych odstępach.

Czy depilacja laserem jest trwała?

Najprościej mówiąc, depilacja zniszczonego mieszka włosowego jest trwała. Jednak osoby, które poddają się depilacji, mogą spodziewać się, że część włosów w docelowym obszarze odrośnie. Z biegiem czasu możliwe jest ponowne powtórzenie zabiegu, aby zmniejszyć liczbę odrastających włosów. W niektórych przypadkach możliwe jest całkowite usunięcie owłosienia. To, czy włosy odrosną, czy nie, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju włosów oraz umiejętności osoby przeprowadzającej depilację. Większość ludzi uważa, że kiedy włosy odrastają, są jaśniejsze i mniej zauważalne niż wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ laser może uszkodzić mieszek włosowy, nawet jeśli go nie zniszczy.

Czy kolor skóry i włosów ma znaczenie?

Depilacja laserem najlepiej sprawdzi się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Dzieje się tak, ponieważ kontrast pigmentu ułatwia laserowi celowanie we włosy, przemieszczanie się do mieszka i niszczenie go. Osoby z ciemną skórą lub jasnymi włosami mogą potrzebować więcej zabiegów niż inni i mogą zauważyć, że więcej włosów odrasta.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Większość ludzi wymaga kilku sesji, więc dobrze jest porozmawiać z osobą wykonującą zabieg o tym, ile sesji będzie potrzebne, aby obliczyć całkowity koszt. W przybliżeniu depilacja wąsika kosztuje ok 200 zł, depilacja pach ok 300 zł, depilacja brody 200 zł, depilacja nóg ok 500 zł. W związku z tym, że depilacja laserowa jest zabiegiem kosmetycznym nie jest refundowana przez NFZ.

Artykuł powstał we współpracy z https://naturallook.com.pl/