Chociaż cienie pod oczami nie są niebezpieczne, wielu osobom zwyczajnie przeszkadzają i szukają sposobów na ich wyleczenie lub ukrycie. Niestety czasami może się okazać, że całkowite ich usunięcie może nie być możliwe. Niektórzy też sądzą, że cienie pod oczami sprawiają, że wygląda się na zmęczonego i starszego, więc szukają domowych sposobów i zabiegów, które mogą zminimalizować ich wygląd. Wydawać by się mogło, że problem cieni pod oczami dotyczy głównie kobiet, ale mężczyźni także ich nie lubią.

Jak usunąć cienie pod oczami?

Kiedy zrozumiemy dlaczego w ogóle pod oczami pojawiają się cienie, możemy wybrać odpowiednią dla siebie kurację. Niektórzy ludzie próbują walczyć z cieniami stosując zabiegi i produkty dostępne w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Chociaż są one prawdopodobnie bezpieczne, większość z tych domowych zabiegów może okazać się nieskuteczna. W niektórych przypadkach można zastosować kilka poniższych sposobów na walkę z cieniami pod oczami.

Odpowiedni sen

Część ludzi zauważa cienie pod oczami, gdy doświadczają okresów niskiej jakości snu, który z pewnością wpływa na cienie pod oczami. Osoby, które rano doświadczają ciemnienia skóry pod oczami, znikającego w ciągu dnia, mogą mieć zwiększone naczynia krwionośne lub unaczynienie wokół oczu. Ciemniejszy kolor może być również wynikiem obrzęku. Jak mogą sobie z tym poradzić? Dobrym sposobem będzie podnoszenie głowy w trakcie snu. Wtedy krew będzie płynąć z dala od głowy i twarzy, a to może zmniejszyć obrzęk i ciemny kolor wokół oczu.

Plastry ogórka, torebki herbaty i zimne okłady

Osoby ze zwiększonym unaczynieniem pod oczami mogą docenić korzyści z zastosowania zimnych okładów, które zwężają naczynia krwionośne wokół oczu. Bardzo często stosuje się także okłady z plasterków ogórka na oczy, aby zmniejszyć cienie pod oczami. Chociaż mechanizm jego działania nie jest znany, niska temperatura ogórka może zmniejszyć obrzęk z powodu kiepskiej jakości snu. Niektórzy używają również torebek herbaty. Pozostawienie ich do ostygnięcia w lodówce, a następnie umieszczenie ich na oczach może dać taki sam efekt, jak zimne ogórkowe kompresy.

Kremy, korektory i makijaż

Te metody są skierowane raczej dla kobiet, ale od dłuższego czasu na rynku pojawia się coraz więcej kremów pod oczy dla mężczyzn. Wiele kobiet stosuje mineralny podkład pod makijaż, który może ukryć ciemne plamy pod oczami. Można także zaopatrzyć się w kosmetyki, które odbijają światło z dala od skóry i mogą poprawić wygląd cieni pod oczami. Techniki te jednak nie leczą ani nie zapobiegają cieniom pod oczami, a są jedynie sposobem na ukrycie ich.