Zapachy stanowią ważną część naszego życia, zatem wybór perfum nie powinien być przypadkowy. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać aromatyczne perfumy i wybrać dla siebie idealny zapach.

Zapach

Aromatyczne perfumy mają ciekawy zapach. Z reguły są przeznaczone dla mężczyzn, choć kobiety mogą po nie sięgać, ponieważ mają delikatny zapach, przez co dobrze nadają się do miejsc, w których mile widziany jest umiar, na przykład w pracy. Aby określić, jaki zapach będzie nam najbardziej odpowiadał, warto poznać dostępne rodziny zapachowe.

Perfumy kwiatowo-aldehydowe

Ze względu na obecność aldehydów, perfumy posiadają cierpki, chłodny i delikatnie woskowy zapach. Chłód nadaje profesjonalizmu, tworzeniu aury władzy i sukcesu.

Zapach wodnych owoców

Perfumy o zapachu wodnych owoców zawierają olejki o zapachu ogórka, arbuza, melon, miąższu kaktusa a także zapach ozonowy i morski. Perfumy te ładnie pachną, są delikatne, a jednocześnie w znacznej mierze aseksualne. Są dobre dla osób, które nie chcą przesadnie eksponować swojej osoby.

Perfumy drzewno-kwiatowe

Nuty drzewne nadają zapachowi klimat wyciszenia i harmonii, z kolei kwiaty nadają im zmysłowości. Ich zapach kojarzy się z ciepłem i przyjemnością.

Jak wybrać idealny zapach dla siebie?

Savoir vivre skłania nie tylko do odpowiedniego ubioru i zachowania, ale także do wyboru perfum. Przede wszystkim wiele zależy od okazji. W pracy obowiązuje nas zasada umiaru, więc nie powinniśmy używać zbyt mocnych perfum. Na spotkania z obcymi osobami dobrze się sprawdzą klasyczne perfumy o delikatnej nucie i o świeżym zapachu, które nie będą drażniące dla naszego otoczenia. Przykładowo perfumy o zapachu cytrusów utrzymują się długo i pachną przyjemnie.
Zapachy orientalne lepiej zarezerwować na romantyczny wieczór we dwoje, a słodkie nuty na imprezę. Oczywiście zapach powinien się nam podobać, jednak podczas testowania perfum w drogerii po trzech próbkach nasz nos może mieć nieco zaburzone odczuwanie zapachu.