Piękne zadbane włosy to od wieków jeden z ważniejszych atrybutów kobiecości. Nie ważne czy długie czy krótkie, blond czy ciemne, istotne natomiast , aby były zadbane. Każda kobieta lubi kiedy jej włosy są lśniące i zdrowe. Dbamy o nie w każdym wieku stosując specjalne szampony, płukanki, odżywki, maseczki, olejki. Wszystko po to, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Gdy choroba odbiera nam włosy.

Osoby, u których stwierdzono nowotwór najczęściej poddawane są chemioterapii. Jest to metoda o dużej skuteczności oczywiście jeżeli choroba została zdiagnozowana w bardzo wczesnym stadium. Przyjmowanie chemii, zwłaszcza tej bardzo silnej wiąże się w prawie 80 % z całkowitą utratą włosów na skórze głowy lub bardzo dużym ich przerzedzeniem. Łysienie może wystąpić również na innych częściach ciała np. spojeniu łonowym. Jednak to na głowie jest bardzo bolesne dla pacjentów, zwłaszcza kobiet. Mowa tutaj oczywiście o bólu psychicznym. Włosy zaczynają wypadać zazwyczaj od razu w dużej ilości. Widzimy to podczas mycia, kiedy po prostu zostają nam w dłoniach lub po czesaniu jak osadzają się na szczotce. Jest to niestety proces nieunikniony i pacjent musi to zaakceptować.

Włosy zawsze były dla kobiet ważnym elementem w ich wyglądzie. Dlatego tak bardzo boją się ich utraty podczas choroby. Ponadto w pewnym sensie czują się bez nich nieatrakcyjne. Utrata włosów w ich przekonaniu odbiera im poczucie własnej wartości oraz kobiecość. Łysienie od zawsze kojarzy nam się z nowotworami i chemią, którą są zwalczane. Dlatego osobą chorym, które straciły włosy ciężko jest wyjść do ludzi. Czują się od nich inni. Brak owłosienia skóry głowy zwraca uwagę innych. Chorym wydaje się, że ludzie ich wytykają. Nikt nie lubi jak inni się nad nim litują, a tak zazwyczaj reaguje większość społeczeństwa na kobietę bez włosów. Dlatego większość podczas walki z chorobą izoluje się od innych. Nie wpływa to dobrze niestety na ich zdrowie psychiczne.

Gdzie zakupić perukę?

Na rynku istnieje wiele sklepów oferujących peruki. Teraźniejsze bardzo różnią się od tych sprzed parunastu lat. Są tak perfekcyjnie wykonane, że nie sposób się zorientować, że to nie naturalne włosy tylko peruka. Peruki medyczne mogą być wykonana z włosa syntetycznego bądź naturalnego. Sklep z perukami prowadzi swoją działalność online. Pozwala to zachować klientom dyskrecję. Nie każdy chce, aby inni wiedzieli o problemie z jakim się zmaga. Peruki w sklepie Hairly wykonane są zarówno z surowców syntetycznych , naturalnych oraz mieszanych. W swojej ofercie posiada również tupety. Od 6 lat cieszą się uznaniem wśród kupujących. Staranność i estetyka w wykonaniu produkty wyróżnia go spośród innych.

Akcja ludzi dobrego serca.

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się peruki wykonane z włosa naturalnego. Przyczynił się na pewno do tego na pewno program Daj Włos zorganizowany prze fundację Rak’n’Roll, która trwa już od 2011 roku. Dzięki tej akcji tysiące darczyńców mogło oddać swoje włosy, aby mogły zostać z nich utkane peruki właśnie dla osób zmagających się z chorobą nowotworową. Program spotkał się z dużym poparcie społeczeństwa. Wiele salonów fryzjerskich również zaangażowało się w ten projekt. Włosy na ten szczytny cel może oddać każdy jeżeli:
• Ich długość to minimum 25 centymetrów lub oczywiście więcej
• Nie były nigdy rozjaśniane
• Są umyte, ale nie ma na nich odżywki
• Podczas zapakowania do wysyłki muszą być w 100 procentach suche
• Muszą być splecione w warkocz i zabezpieczone po obu końcach gumkami. Uniemożliwi to splątanie się ich podczas transportu.