Okres letni to czas, gdy do zwiewnych sukienek można założyć najpiękniejsze sandałki. Wyeksponowana noga wygląda wtedy doskonale, pod warunkiem zadbania o jej wygląd. Aby się przygotować na nadejście lata należy przygotować kosmetyki do kuracji pięt, porządnie nawilżyć skórę oraz zadbać o estetyczny wygląd paznokci. Dzięki temu ubieranie sandałków, które odkrywają stopy będzie czystą przyjemnością.

Zaniedbane pięty

Okres jesienno-zimowy sprawia, że wiele osób zaniedbuje nieco wygląd oraz ogólny stan swoich stóp. Najważniejsze jest wtedy zadbanie o komfort cieplny oraz właściwa ochronę. Dlatego też, gdy nadchodzą pierwsze ciepłe dni warto zainteresować się piętami. Najczęściej są one bowiem wysuszone i twarde. Kosmetyki do kuracji pięt powinny pozwolić na pozbycie się zrogowaciałej warstwy naskórka i umożliwić porządne nawilżanie. Wybierając kosmetyki należy dokładnie sprecyzować najpierw swoje oczekiwania. Do pięt w bardzo nieciekawym stanie najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które pozwolą w krótkim czasie złuszczyć naskórek. Proces ten wymaga jednak czasu i cierpliwości. Złuszczanie naskórka może trwać od kilku do nawet kilkunastu dni, dlatego lepiej poczekać na efekty przed uznaniem produktów za nieskuteczne. Nie należy z pewnością stosować żadnych metod mechanicznych, które dawniej były zalecane. W taki sposób można jedynie doprowadzić do poważnych podrażnień, a nawet uszkodzenia naskórka. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w odpowiednie produkty i kosmetyki do kuracji pięt, które w delikatny, a jednocześnie bardzo efektywny sposób zadziałają na skórę i pozwolą uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Nawilżanie

Po złuszczeniu suchej skóry i zrogowaciałego naskórka z pięt należy dużo uwagi przyłożyć do solidnego nawilżania. Stopy warto kremować każdego dnia najlepiej przed snem. Dzięki temu produkty będą miały szansę głęboko wniknąć i dobrze zadziałać nawet w przypadku wyjątkowo wysuszonej skóry. Do nawilżenia skóry na piętach i całych stopach należy wybierać dedykowane do tego specjalne kosmetyki. Dzięki temu pierwsze efekty w postaci bardziej nawilżonej i napiętej skóry pojawią się znacznie szybciej. Kosmetyki do pięt charakteryzują się zawartością specjalnych substancji, których nie ma w innych produktach. Składniki te są dopasowane do potrzeb stóp i rodzaju naskórka.

Malowanie paznokci

Zadbane i doskonale nawilżone pięty to niekwestionowana podstawa pielęgnacji stóp każdej kobiety. Warto jednak zadbać również o paznokcie, które w sandałkach również odgrywają dużą rolę. Pomalowane na piękny kolor paznokcie to najlepsza ozdoba i sposób na podkreślenie stóp. Dzięki temu nogi w eleganckich sandałkach wyglądają jeszcze lepiej i mogą stać się ogromnym atutem. Letnie sukienki oraz zwiewne spódniczki wyglądają świetnie, gdy dopasowane są do sandałków z odkrytymi palcami. Z kolei brak pomalowanych paznokci może czasem nieco zaburzać cały ten efekt wizualny. Pomalowanie paznokci można wykonać u doświadczonej i profesjonalnej osoby lub też wykonać to samodzielnie w domu.