Wybór dentysty stanowi nie lada wyzwanie. Wybierając specjalistę dla siebie, jak i dla całej rodziny przynosi wiele pytań i zmartwień.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze stomatologa?

Należy zdecydowanie zwrócić uwagę na doświadczenie. Warto dowiedzieć się, czy stomatolog regularnie się edukuje i kształci, czy bierze udział w kursach i szkoleniach. Oprócz tego bardzo ważne jest też to, czy jest on na bieżąco z nowinkami technologicznymi i najnowszymi rozwiązaniami w stomatologii.

Bardzo dobrym rozwiązaniem podczas wyboru lekarza stomatologa jest poczytanie opinii i sugerowanie się poleceniami naszych znajomych. Szukając dobrego dentysty dobrze jest sugerować się opiniami znajomych. Opinii można poszukać także w Internecie. Warto skorzystać z rekomendacji na różnych portalach, np. Facebook. Pamiętajmy o tym, że ważna jest także miła atmosfera i nasz własny komfort. Od razu zwracajmy uwagę, jeśli dentysta jest opryskliwy czy niemiły dla nas.

W wyborze właściwego stomatologa duże znaczenie ma również sprzęt, a także ogólny stan gabinetu w którym przyjmuje. Bardzo istotne są czyste i sterylne warunki pracy w gabinecie oraz ogólny ład i porządek. Wyposażenie gabinetu w nowoczesne sprzęty dentystyczne to także bardzo ważna kwestia, zapewnia ona możliwość zastosowania nowoczesnych metod leczenia, które jak dobrze wiemy są zdecydowanie mniej bolesny i skuteczniejsze.

Zwróćmy uwagę także na przestrzeganie zasad higieny, każdy stomatolog powinien przed wizytą nowego pacjenta w jego obecności zmienić rękawiczki i wymienić końcówki narzędzi stomatologicznych na nowo wysterylizowane. Bardzo ważne jest także indywidualne podejście do pacjenta i możliwość skorzystania z porady w sytuacjach, w których mamy wątpliwości.

Pamiętajmy o tym, że często jakość usługi pokrywa się z ceną. Doświadczony i uczciwy dentysta będzie w stanie właściwie wycenić daną usługę przed zabiegiem po wcześniejszej konsultacji i diagnostyce. Przed wizytą należy więc poszukać strony internetowej wybranej kliniki. Najczęściej gabinety i kliniki na wysokim poziomie zaawansowania posiadają rozbudowane i nowoczesne strony internetowe. Pamiętajmy też o tym, aby usługa przeprowadzana była sprawnie i szybko, a terminy były ogólnodostępne i odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Dentysta Kraków

Jeśli interesuje nas stomatolog w Krakowie, warto zapoznać się z usługami denta-med.com.pl, centrum stomatologicznym, który od 30 lat dba o uśmiechy swoich pacjentów.