Po urazie, wypadku czy w czasie choroby uniemożliwiającej samodzielne poruszanie się, rehabilitacja jest nieodzowna. Pomagają w niej trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Pozwalają przywrócić mięśniom i układowi kostnemu dawną, dobrą kondycję. Rowery o trzech kołach to także świetne rozwiązanie dla osób, które mają zaburzenia równowagi i nie są w stanie korzystać ze zwykłego jednośladu. Trzy kółka sprawią, że wypad z przyjaciółmi na rowerze przestanie być problemem. 

1, Rowery trójkołowe rehabilitacyjne

2. Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych

3. Rowery trójkołowe dla dzieci

rower trójkołowy dla dorosłych

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne

Zalet jazdy na rowerze, nie sposób przecenić. Osoby cierpiące na schorzenia narządów ruchu, często czują się wykluczone z tego rodzaju aktywności. Tak być nie musi. Rowery trójkołowe rehabilitacyjne to świetne rozwiązanie dla osób po rozmaitych urazach. Rehabilitanci zalecają także rowerki stacjonarne, ale rower rehabilitacyjny trójkołowy ma nad nimi tę przewagę, że można go używać na świeżym powietrzu. Ponieważ rowery rehabilitacyjne napędzane są siłą ludzkich mięśni, pozwala to dbać o ich kondycję. Rower trójkołowy przyda się też osobom, które mają trudności z utrzymaniem równowagi na pojeździe o dwóch kołach. Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych polepszają ich jakość życia. Umożliwiają bezpieczną jazdę a nawet pokonywanie niewysokich krawężników.

Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych

Rowery trójkołowe ułatwiają życie i poprawiają samopoczucie psychiczne. Ruch powoduje wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Poza tym, osoba korzystająca z roweru, staje się mniej zależna od osób trzecich. Sama pojedzie po zakupy, odbierze przesyłkę z poczty, czy po prostu wybierze się na przejażdżkę. Rower trójkołowy jest wyposażony w wygodne siedzisko i pasy bezpieczeństwa. Osobom starszym i cierpiącym np. na stwardnienie rozsiane, polecany jest rower z napędem elektrycznym. Jego użytkowanie wymaga mniejszego wysiłku.

Rowery trójkołowe dla dzieci

Na rynku dostępne są również trójkołowe rowerki rehabilitacyjne dla dzieci. Są lekkie i estetyczne a ich wzornictwo z pewnością przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dziecko może jeździć na nim już po ukończeniu pierwszego roku życia. Jazda na rowerku trójkołowym wspomaga krążenie krwi, zapobiega zanikowi mięśni i pozwala zmniejszyć ich skurcze. Dziecko z niepełnosprawnością może też przełamywać bariery psychiczne i integrować się z rówieśnikami. Kilkuletnie dzieci powinny jednak jeździć tylko pod nadzorem osób dorosłych.