Każda z nas marzy, by zachować zdrowy, młody wygląd jak najdłużej. Często szukamy Złotego Runa czy Świętego Graala, słowem jakiegoś cudownego remedium, które nagle zatrzyma czas. Podczas, gdy rozwiązania są prostsze i bardziej osiągalne, niż nam się wydaje. Podstawą jest systematyczność, zarówno w nawadnianiu organizmu, pielęgnacji twarzy, jak i stosowaniu kuracji przeciwzmarszczkowych. Systematyczne dbanie o cerę znacznie opóźnia proces starzenia, pomagając zachować skórę elastyczną i gładką jak najdłużej. Sprawdź, skąd się biorą zmarszczki oraz jak im zapobiegać!

Skąd biorą się zmarszczki?

Już ok. 25. roku życia nasza skóra zaczyna się powoli starzeć. Ale przyczyn zmarszczek może być znacznie więcej. Oddziałują na to geny, hormony, wiadome wszystkim – promieniowanie słoneczne, ale też znaczne ubytki kości czy tłuszczu np. przy drastycznej diecie. Może je wywoływać również odwodnienie, niedostateczne nawilżenie skóry. Procesy starzenia się skóry przyspiesza często kuracja antybiotykowa oraz przewlekły, duży stres. Składa się na to także palenie papierosów. Część tych przyczyn możesz zniwelować lub całkowicie wyeliminować. Jeśli te działania połączysz z właściwą pielęgnacją skóry za pomocą kosmetyków, poprawisz jej elastyczność, sprężystość i opóźnisz z pewnością niechciane oznaki starzenia.

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Jeśli palisz, koniecznie rzuć lub znacząco ogranicz ilość wypalanych papierosów. Dieta raz na jakiś czas ma korzystny wpływ na nasz organizm, ale koniecznie odpuść sobie bardzo drastyczne diety. Nawilżaj skórę od wewnątrz – staraj się pić regularnie duże ilości wody – minimum 1,5-2 litry dziennie. Przesuszenie bardzo przyspiesza proces starzenia się skóry. Spróbuj ograniczyć stres za pomocą ruchu na świeżym powietrzu, choćby spacerów, jogi czy medytacji. Zadbaj o to, by znaleźć czas na odpoczynek i aby był on jakościowy. Opalając się, zawsze używaj kremu z filtrem ochronnym SPF. Duże znaczenie mają również przeciwutleniacze, dzięki nim zapobiegniesz namnażaniu wolnych rodników, które niszczą kolagen i elastynę czyli substancje odpowiadające za młodzieńczy wygląd skóry. Przeciwutleniacze zawierają np. witamina C, E, likopen i beta-karoten. Zadbaj o zbilansowaną dietę, poza wymienionymi już składnikami, wzbogać ją o witaminę A, D, K, witaminy z grupy B, kwasy Omega-3, cynk, potas, krzem, żelazo i miedź. Nawet jeśli zabiegi pielęgnacyjne masz we krwi i wykonujesz je już rutynowo, pamiętaj, że odpowiedniej pielęgnacji również trzeba się nauczyć. Najgorszym, co można zrobić dla skóry, jest spanie w makijażu. Dokładne oczyszczenie i nawilżenie skóry to 2 kroki oddalające Cię codziennie od oznak starzenia. Raz na jakiś czas np. co tydzień zrób sobie peeling. Systematyczne złuszczanie pozwala skórze się zregenerować.

Jakich kosmetyków odmładzających używać? Wybrać krem czy serum?

Czas na kosmetyki typowo odmładzające. Codzienna odpowiednia pielęgnacja to podstawa młodej, promiennej cery. Jeśli pamiętasz o właściwym oczyszczaniu, regularnemu złuszczaniu, zadbaj również o jej elastyczność, jędrność za pomocą codziennego nawilżania i odżywiania. Zarówno serum, jak i krem mają dobroczynny wpływ na opóźnienie procesu powstawania zmarszczek. Serum to preparat o działaniu silniejszym, niż krem ze względu na wyższe stężenie składników aktywnych w jego składzie. Każde serum to inna lub inne substancje aktywne, np. oleje, witaminy, ekstrakty roślinne. Przy regularnym stosowaniu serum, widoczna jest poprawa elastyczności skóry oraz wygładzone zmarszczki, a do tego skóra jest znacznie lepiej nawilżona. Krem odmładzający z kolei ma za zadanie spowalniać powstawanie głębokich zmarszczek – spłyca je, optycznie zmniejszając ich widoczność. Działanie obydwu tych kosmetyków powinno się uzupełniać podczas codziennej wieczornej pielęgnacji. Wypróbuj np. krem z protinolem z serii Anew oraz serum. Dlaczego krem z protinolem? Protinol jest unikalnym, opatentowanym składnikiem, który pomaga przywrócić poziom kolagenu typów 1 i 3, zbliżając jego poziom do tego, który występuje jedynie w skórze dziecka. To dlatego kosmetyki z zawartością protinolu cieszą się cały czas rosnącą popularnością.

 

Na zlecenie partnera, tj. Avon