Przygotowując się do zakupu ultrasonografu do swojej kliniki należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą mieć wpływ na finalną wydajność i satysfakcję z użytkowania aparatu USG w klinice. Czynniki takie jak potrzeby diagnostyczne i finalna cena zakupu ultrasonografu mogą mieć najistotniejsze znaczenie. Jednak o czym jeszcze należy pamiętać przygotowując się do nabycia aparatu USG? O tym w dzisiejszym artykule.

Po pierwsze – właściwa konfiguracja aparatu USG podstawą zakupu ultrasonografu

Dla laika może wydawać się, że każdy aparat USG jest taki sam. Nic bardziej mylnego. Poza parametrami technicznymi ultrasonografu, poszczególne modele różnią się oprogramowaniem diagnostycznym, specjalistycznymi aplikacjami, a także zestawem głowic niezbędnych do pracy ultrasonografu.

Jak zatem przygotować się do zakupu ultrasonografu? Przede wszystkim zacząć od określenia swoich potrzeb diagnostycznych. Mając je jasno określone, jesteśmy w stanie skonfigurować ultrasonograf, zgodnie z własnymi potrzebami, a co za tym idzie spowodować, że zakup ultrasonografu będzie przemyślany i optymalny

Po drugie – jasne określenie budżetu na zakup ultrasonografu

Finanse w zakupie ultrasonografu grają jedną z decydujących ról. Oczywiście dysponując niewielką ilością pieniędzy możemy wybierać spośród aparatów USG marek budżetowych, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Wielu producentów i dystrybutorów ultrasonografów lepszych marek, posiada w swojej ofercie aparaty USG rekondycjonowane. To ultrasonografy, które często służyły do prezentacji Klientom ( tzw. aparaty USG demo). Nie posiadają one znaczącego zużycia, ale mimo to możemy je kupić w znacznie korzystniejszej cenie.

Warto rozpatrzeć zakup ultrasonografu w tym modelu – z pewnością będą to rozsądnie wydane środki.

Po trzecie – bezpłatna instalacja testowa ultrasonografu

Przed zakupem ultrasonografu, warto przetestować dany model aparatu USG w praktyce. Renomowani producenci i dystrybutorzy aparatów USG, umożliwiają swoim Klientom możliwość bezpłatnej instalacji testowej aparatu USG. Polega ona na udostępnieniu ultrasonografu Klientowi, na kilka dni testów we własnych warunkach klinicznych.

Dzięki temu możemy poznać możliwości ultrasonografu, a co za tym idzie świadomiej dokonać jego zakupu.

Podsumowanie – zakup ultrasonografu – jak kupić najlepszy aparat USG dla swojej Kliniki?

Podsumowując – zakup ultrasonografu, to poważna decyzja angażująca znaczące środki finansowe (nawet jeżeli finansowanie odbywa się przez leasing aparatu USG) Warto mieć tego świadomość i dobrze przygotować się do takiej transakcji. Z pewnością rozpatrzenie powyższych punktów pozwoli na świadomy zakup ultrasonografu oraz późniejsze zadowolenie z jego użytkowania w Państwa klinikach.