Waporyzator cbd to jedno z podstawowych urządzeń, które wykorzystuje się przy korzystaniu z różnorodnych ziół czy olejków. Ma bardzo duże zastosowanie w aplikowaniu marihuany leczniczej. Droga wziewna jest bowiem najbezpieczniejszą oraz pozwala wyeliminować wchłanianie toksycznych substancji powstających w czasie spalania suszu. Zarówno waporyzator konwekcyjny, jak i modele stacjonarne można bez problemu dopasować do swoich potrzeb, a funkcjonalność rozwiązania oraz intuicyjność obsługi sprawiają, że osoby w każdym wieku poradzą sobie z zadaniem, a tym samym bezpiecznie będą mogły korzystać z zalet suszu cbd.

Kiedy stosować waporyzator cbd?

Waporyzator stacjonarny Arizer Extreme oraz modele kompaktowe, które można mieć zawsze przy sobie, działają na bardzo podobnej zasadzie. Są wyposażone w komorę grzewczą, która doprowadza susz do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu dochodzi do parowania składników aktywnych bez ryzyka powstawania substancji smolistych, co miałoby miejsce w tradycyjnym procesie spalania. Waporyzator wyposażony jest także w ustnik, który bardzo ułatwia aplikowanie preparatów.

Funkcjonalny waporyzator konwekcyjny do suszu cbd

Wapowanie za pomocą na przykład urządzenia Xmax V3 PRO ma szereg zalet. To przede wszystkim metoda wykorzystywana przy przyjmowaniu konopi w celach medycznych, co pozwala uzyskać zdecydowanie szybszy i lepszy efekt terapeutyczny. Dzięki podgrzewaniu w komorze grzewczej waporyzatora zmniejsza się obecność szkodliwych substancji. Z drugiej strony te dobre są lepiej przyswajane, a czas ich działania szacuje się nawet na kilka godzin. Tę metodę wykorzystuje się przede wszystkim do szybkiego łagodzenia nieprzyjemnych objawów.

Jakie urządzenia wybrać do spalania suszu?

Waporyzator przenośny jest lekki i praktyczny, a zastosowane rozwiązania sprawiają, że podczas podgrzewania suszu uwalniane są tylko związki aktywne – na przykład kannabinoidy, a tym samym cały proces jest bezpieczny, jeśli oczywiście przestrzega się zaleceń lekarza.  Dlatego właśnie konieczne jest zastosowanie prawidłowej techniki. Susz należy na początku drobno zmielić w młynku. Następnie wkłada się go do wyznaczonej komory. Po nałożeniu suszu waporyzator ustawia się do pożądanej temperatury i gdy już urządzenie ją osiągnie, należy wykonać pierwszy wdech. Powinien być on spokojny i głęboki, co pozwala parze z substancjami aktywnymi dotrzeć do płuc. Po kilku sekundach trzeba wykonać wydech. Warto pamiętać, że w czasie odparowywania substancji nie czuć będzie charakterystycznego zapachu ani smaku.