Każda kobieta marzy o zachowaniu młodego wyglądu przez długie lata. Oczywiście, czasu zatrzymać się nie da, można go jednak odrobinę oszukać i opóźnić jego następstwa. Z biegiem lat skóra w najwrażliwszych obszarach zaczyna poddawać się grawitacji i traci swój młody wygląd. Staje się pomarszczona, obwisła, traci swoją elastyczność. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się nowoczesny, bezinwazyjny zabieg pielęgnacyjny- lifting Nefretete. Na czym polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony? Skąd wzięła się jego tajemnicza nazwa? Odpowiadamy!

Lifting Nefretete- czym jest?

Lifting Nefretete jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który ma na celu odwrócenie oznak starzenia wzdłuż dolnej części twarzy, szczęki i szyi. Głównym zadaniem zabiegu jest także przeciwdziałanie utracie elastyczności, na którą narażona jest skóra z biegiem lat. Lifting Nefretete swoją nazwę zawdzięcza starożytnej egipskiej królowej Nefertiti, która panowała w Dolinie Królów i była prawdziwą królową piękna. Jej charakterystyczną cechą była cienka, wydłużona szyja. Lifting, co prawda, nie da aż tak spektakularnych efektów, jednak pozwoli na wygładzenie i uniesienie szyi i linii żuchwy w sposób bezinwazyjny i niechirurgiczny. Z zabiegów warto skorzystać, gdy skóra z biegiem lat traci swoją sprężystość i elastyczność, a domowe sposoby pielęgnacyjne nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Jak zadbać o ciało w domowych warunkach?

Podstawą w pielęgnacji skóry jest jej codzienne nawilżanie. Gdy skóra jest odwodniona, bardzo łatwo traci sprężystość i elastyczność. Co więcej, skutki takiego odwodnienia są trudne do zwalczenia, a przecież lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Nawilżanie powinno więc stać się elementem naszej codzienności. Wśród zabiegów, które warto wykonywać jest także masaż pobudzający ukrwienie i ujędrniający. Najlepiej wykorzystywać do niego naturalne kosmetyki, które pielęgnują ciało i prowadzą do osiągnięcia zamierzonych efektów. Zabiegi pielęgnacyjne i modelowanie sylwetki to nie wszystko, konieczna jest również odpowiednia profilaktyka. Ważne jest unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, które jest bardzo szkodliwe na skóry i szybko prowadzi do jej starzenia się. Nie bez znaczenia pozostaje także dieta bogata w zdrowe tłuszcze i antyoksydanty. Należy unikać alkoholu, palenia papierosów i innych używek, gdyż one także prowadzą do przedwczesnego starzenia się skóry. Jeżeli domowe sposoby nie są wystarczające, a skóra szyi nadal nie wygląda młodo, warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu, jakim jest lifting Nefretete. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, bezinwazyjny i bezbolesny, a jednocześnie wyjątkowo skuteczny i zyskujący coraz większą popularność.

Jak zachować młodzieńczy wygląd? Poznaj ofertę Lifting Nefretete!

Aby szyja i linia żuchwy wyglądała młodo, powinna zostać wygładzona i podniesiona. Skóra w tych obszarach z biegiem lat poddaje się sile grawitacji, stając się obwisła i mało estetyczna. Lifting Nefretete przeznaczony jest dla osób, które mają niewyraźną linię szczęki, obwisłą czy pomarszczoną szyję. Może się tak stać np. na skutek dużej utraty wagi, co prowadzi do zwiotczenia. Lifting przyda się również osobom z tendencją do napinania szyi. Lifting Nefretete obejmuje wykorzystanie technik takich, jak botox, nici mono i haczykowate, wypełniacz- Filler czy drenaż limfatyczny.  Iniekcja botoksem odbywa się w dwóch obszarach, a na konturze żuchwy wykorzystywany jest wypełniacz. Dzięki liftingowi Nefretete skóra zostaje napięta, kształt linii żuchwy poprawiony, a cała twarz nabiera młodego i świeżego wyglądu, który zachowuje przez długi czas.