Dlaczego właśnie pieluchy wielorazowe?

Wielopieluchowanie w dzisiejszych czasach to gwarancja oszczędności, bezpieczeństwa dla delikatnej skóry dziecka, możliwość utrzymania odpowiedniego poziomu higieny. Wybierając pieluszki wielorazowe przyczyniasz się również do dbania o planetę. Są one dużo mniej szkodliwe dla środowiska, niż pieluchy jednorazowe. Dlatego właśnie wielopieluchowanie jest coraz bardziej popularne.

Czy na pewno zaoszczędzę?

Jedną z najbardziej atrakcyjnych zalet wielopieluchowania jest to, iż można w ten sposób zaoszczędzić. Mówi się, iż na dziecku nie można oszczędzać, ale pomyśl tylko co można zrobić za te pieniądze. Mogą one przecież zostać przeznaczone na przykład na rozwój pasji dziecka, albo na inne ważne cele. Dlatego nie przejmuj się tym co mówią inni, bez obaw używaj pieluch wielorazowych.
O tym, iż na wybierając pieluchy wielorazowe można oszczędzić, mówią obliczenia. Przyjmując iż noworodek zużywa 11 pieluch na dobę, niemowlę 8, a starsze dziecko 5 wychodzi, iż w momencie odpieluchowania dziecka zużyje ono aż 4950 pieluszek jednorazowych. Wynik ten uwzględnia odpieluchowanie dziecka w wieku dwóch lat, a przecież często również podczas tego okresu jest potrzeba używania pieluszek.
Koszt jednej pieluszki jednorazowej w średniej cenie, wynosi około 0,55 zł za sztukę. Wychodzi więc, iż za dwa lata używania pieluch tego typu, trzeba zapłacić ponad 2700 zł.
Czy naprawdę da się zaoszczędzić na pieluchach wielorazowych? – oczywiście, że tak. Koszt najtańszego rozwiązania, czyli otulaczy os + pieluch tetrowych, przez dwuletni okres pieluchowania wynosi nieco ponad 1200 zł. Jest różnica, prawda?

Zakończenie

Warto używać pieluszek wielorazowych. Dzięki nim skóra dziecka jest bezpieczna, środowisko mniej zanieczyszczone, a portfel rodziców pełniejszy. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, które można przecież przeznaczyć na inny, ważny cel.