Wiele z nas boi się farbować włosy nawet u najlepszego fryzjera – i słusznie. Raz pofarbowane włosy już nigdy nie będą w takiej kondycji jak przed pofarbowaniem. Dlaczego? Przy użyciu chemicznej farby zmienia się struktura włosa, a kolor odbarwia. Aby ponownie cieszyć się swoim naturalnym kolorem będziemy musiały poczekać aż włosy odrosną. Dlatego jeśli miedziany brąz włosy to twoje marzenie zastanów się nad zakupem henny. Jest to lepsze rozwiązanie z kilku powodów.

  1. Henna khadi z amlą kasztanowo miedziany brąz nie zawiera aktywatora z wodą utlenioną ani utleniacza. To znaczy, że nie zawiera substancji chemicznych uszkadzających nasze włosy, również takich jak konserwanty, utleniacze, sztuczne barwniki, wzmacniacze koloru czy zapachu. Zamiast tego w khadi henna z amlą stosowany jest barwnik roślinny, który w żaden sposób nie wpływa na naturalne właściwości włosa, a do tego przyjemnie pachnie. Mamy tu pewność, że stosowane przez nas kosmetyki (na przykład khadi henna z amlą kasztanowo miedziany brąz) są najwyższej jakości, poddane surowej ocenie przy produktach naturalnych, bo posiadają certyfikat BDIH.

  2. Farba poprzez utlenienie zmienia na stałe pigment włosa, wnikając głęboko w jego struktury. A to z kolei niezaprzeczalnie osłabia włosy, które stają się bardziej łamliwe, kruche i podatne na uszkodzenia. Co więcej, jeżeli przed zafarbowaniem włosów konieczna będzie dekoloryzacja – włosy ucierpią jeszcze bardziej. Po farbowaniu fryzjerzy sugerują, że należy w odpowiedni sposób dbać o włosy, używając szerokiej gamy dodatkowych kosmetyków – często również zawierających chemiczne substancje, które tylko z pozoru poprawiają kondycję włosa pozornie go wygładzając. Nie wspierają jednak porostu włosów ani nie hamują ich wypadania. Realna kondycja włosa może nas bardzo zaskoczyć – i to wcale nie pozytywnie.

  3. W tym miejscu warto również wspomnieć o finansowym aspekcie farbowania włosów. Nie bez powodu mówi się, że jak rozpoczniemy farbowanie włosów to już zawsze będziemy musiały je farbować. Tak to niestety wygląda – po miesiącu pojawia się niby nieznaczny odrost, który jednak zaczyna nas denerwować i psuć wygląd całej fryzury. Musimy udać się ponownie do fryzjera, który nie tylko podda nasze włosy kolejny raz obciążającym zabiegom, ale również będziemy musiały zostawić znaczną część naszej wypłaty za ich wykonanie. Wybierając włosy miedziany brąz dzięki hennie – tego problemu nie będzie.