Naturalny krem — jakie powinien zawierać składniki

Krem naturalny jest produktem bardzo delikatnym, dlatego trzeba go wybierać ostrożnie. Dobry krem nie tylko odżywi Twoją skórę, ale także ochroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i przyczyni się do jej ogólnego zdrowia. Dowiedz się, jak dobrze wybrać naturalny krem i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Nie jest łatwo odszukać kosmetyki do twarzy, które odpowiadają osobie z alergią, dlatego w tym artykule pominę ten temat, powiem tylko, że warto zwrócić uwagę, aby w składzie była witamina e, witamina c i środki dające odpowiednie nawilżanie. 

Higiena mycia twarzy

Żaden kosmetyk nie zastąpi pielęgnacji twarzy! Najpierw postaw na oczyszczenie twarzy, a następnie dbaj o to, aby pielęgnacja twarzy odbywała się co rano i wieczór. Na nic profesjonalne kosmetyki, jeżeli o to nie zadbasz. Jeżeli twarz będzie brudna, to składniki odżywcze z kremu nie  dostaną się do skóry. Codzienna pielęgnacja twarzy nie tylko przygotuje ją do kosmetyków, ale też łagodzi podrażnienia. Naturalne dobre kosmetyki mogą być bez kwasu – one również zatuszują pierwsze zmarszczki. Odpowiedni kosmetyki to naturalne kosmetyki – w ich składzie znajdziesz tylko naturalne składniki do Twojej cery. Jeżeli nie rozumiesz składu – odłóż krem na półkę, lub wygooglujm to lepsze od kupowania niesprawdzonych kosmetyków. Skóra twarzy Ci za to podziękuje niezależnie od  tego, jaki masz rodzaj skóry :). 

Kremy w codziennej pielęgnacji 

Wiemy już, że zaczniesz od oczyszczania twarzy i co dalej? W pielęgnacji twarzy absolutnym fundamentem jest kwas hialuronowy, ale używany tylko przez osoby dojrzałe, które mają już wiele oznak starzenia się skóry. 

Naturalne kosmetyki do twarzy

Staraj się znajdować takie kosmetyki do twarzy, które mają w swoich składzie blisko 100% naturalnych składników. Absolutne minimum to 94%!

Peelingi i balsamy

Balsamy i peelingi również mogą być naturalne. Dają one odpowiednie nawilżanie i jeżeli mówimy o bogatym składzie odpowiedzą na potrzeby skóry. W przeciwieństwie do kosmetyków do pielęgnacji twarzy, peelingi i balsam możesz kupić w opcji mniej naturalnej i i tak spełnią swoje zadanie. Krem do twarzy walczy z niedoskonałościami skóry, natomiast peeling ma na celu pozbyć się starego naskórka.

Podsumowanie

Krem naturalny powinien być oparty na naturalnych składnikach, bez szkodliwych dodatków. Powinien również być w stanie nawilżyć i chronić skórę. Najlepsze kremy naturalne są wykonane z olejów roślinnych, takich jak olej kokosowy, oliwa z oliwek lub olej migdałowy. Mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z olejkami eterycznymi, takimi jak lawenda lub olejek z drzewa herbacianego.