Każdy, kto prowadzi salon kosmetyczny, doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne i jednocześnie trudne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia. Zanim zaczniemy podejmować jakiekolwiek decyzje zakupowe, musimy przeanalizować jaką ofertę chcemy zaoferować klientom, jakie posiadamy doświadczenie oraz kwalifikacje i czy w niedalekim czasie zamierzamy zdobyć kolejne uprawnienia. Zadowolenie konsumentów oraz Twój komfort pracy zależy od urządzeń, na jakich będziesz pracować, dlatego przeczytaj ten artykuł do końca i ciesz się z dobrej decyzji.

Wyposażenie salonu – o co powinniśmy zadbać?

Wyposażenie salonu kosmetycznego to nie tylko specjalistyczne urządzenia, bez których nie będziemy w stanie wykonać zabiegu, ale także wszystkie meble, dekoracje i akcesoria. Wydawać by się mogło, ze nie mają one dużego znaczenia, bo przecież liczą się kwalifikacje kosmetologa, jednak to tylko błędne myślenie. Precyzję oraz efekty zawdzięczamy nie tylko naszym umiejętnościom, ale przede wszystkim jakości urządzenia, na jakim pracujemy. Pamiętaj, że decydując się na wymianę bądź pierwszy zakup sprzętu, powinieneś wziąć pod uwagę czy w bliskiej przyszłości zamierzasz wprowadzić nowe zabiegi do oferty. Z tego względu może być znacznie ekonomiczniej zakupić wielofunkcyjne urządzenie, które zajmie mniej miejsca. Najczęściej przez kosmetologów i lekarzy wybierane są m.in.:

  • urządzenia do medycyny estetycznej,
  • urządzenia kosmetyczne,
  • profesjonalne kosmetyki,
  • kombajny kosmetyczne,
  • akcesoria oraz przyrządy kosmetyczne.

Odpowiednie światło, wystrój wnętrza, nowoczesny design – tak naprawdę wszystko może mieć wpływ na zadowolenie klientów i prestiż Twojego salonu.

Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?

Zainteresowanie zabiegami kosmetycznymi stale wzrasta, głównie w okresie zimowym, kiedy nasze ciało nie jest bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych, które dość często są przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Do najpopularniejszych zabiegów, na które zapisują się zarówno kobiety, jak i coraz częściej mężczyźni należą m.in.:

  • karboksyterapia,
  • kriolipoliza,
  • liposukcja kawitacyjna,
  • dermomasaż,
  • peeling kawitacyjny.

I oczywiście epilacja, czyli depilacja wykorzystująca lasery diodowe, dzięki czemu już po kilku wizytach w salonie kosmetycznym możemy całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia – a to dla wielu osób jest podstawą, aby czuć się komfortowo i pięknie w dniu słonecznego lata.

Warto urozmaicać swoją ofertę i umożliwiać klientom korzystanie z wielu usług podczas jednej wizyty, dla nich to podwójne zadowolenie i wartościowe spożytkowanie czasu, a dla Ciebie klucz do umocnienia swojej pozycji rynkowej.