Wolumetria twarzy to jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który daje nam niesamowite efekty. Jest to zabieg modelująco-liftingujący z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Możemy za jego pomocą nadać twarzy właściwy kształt, przywrócić jej młodszy wygląd, zwiększyć stopień nawilżenia skóry, a co za tym idzie pozbyć się delikatnych zmarszczek. Jego nazwa wywodzi się właśnie od odbudowy objętości.

Dla kogo jest wolumetria?

Z zabiegu wolumetrii korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Szczególne wskazania do wykonania zabiegu to:

  • uwydatnienie kości policzkowych,
  • uniesienie konturów twarzy (zwłaszcza chomików),
  • napięcie skóry twarzy poprzez wymodelowanie poszczególnych partii,
  • wyrównanie symetrii i ubytków w twarzy,
  • wypełnienie doliny łez,
  • zmniejszenie fałdów nosowo-wargowych.

W czym tkwi sekret zabiegu?

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest gęstszy od innych wypełniaczy i bardzo plastyczny. Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w naszym ciele, dlatego jest tak dobrze przyswajalny przez nasz organizm. Zadaniem zabiegu jest przywrócenie, nadanie twarzy kształtu litery V, który jest tak bardzo pożądany, a który zanika wraz z wiekiem. Dla starszych osób fajnie sprawdza się również wolumetrii wykonywana poprzez przeszczep tłuszczu.

Jak przebiega zabieg?

Usieciowany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Efekty zabiegowe widoczne są niemal od razu. Co najważniejsze, efektywność zabiegu jest długa, gdyż wynosi od 12 do 18 miesięcy (wszystko kwestia indywidualna organizmu). Zabieg jest praktycznie całkowicie bezbolesny. Podczas wprowadzania preparatu czujemy delikatne rozpieranie miejsca zabiegowego. Zabieg nie wyklucza nas z życia codziennego. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia, obrzęki, a nawet siniaczki (w miejscu wkłucia). Jednak Bardzo szybko wszystko ustępuje, a skóra wraca do normy w ciągu maksymalnie 3 dni.

Dla kogo zabieg?

Zabieg wolumetrii polecany jest szczególnie osobą, które:

  • chcą w bezpieczny sposób wymodelować kontur twarzy,
  • chcą w szybki, skuteczny sposób wykonać zabieg odmładzający oraz zobaczyć natychmiast jego efekty,
  • pragną skutecznego, a zarazem bezbolesnego zabiegu anti-aging.

Wolumetria twarzy dedykowana jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy chcą w naturalny sposób cofnąć oznaki starzenia się skóry, jakie niesie za sobą upływający czas. Zabieg ten pozwala przede wszystkim wymodelować kontur twarzy oraz pozbyć się niechcianych mankamentów. Wolumetria to zabieg, który najczęściej wykonują kobiety i mężczyźni w wieku 35-45 lat, gdyż wtedy najbardziej widoczne są zmiany napięcia skóry i rysów twarzy, które wywołane są upływającym czasem.