Piękny uśmiech niezmiennie kojarzy się z zadbanymi i białymi zębami. Co jednak zrobić, gdy, pomimo iż dbamy na co dzień o nasze zęby nie mają one śnieżnobiałego koloru niczym z reklamy pasty do zębów? Praktyka pokazuje, iż nieskazitelna biel zębów nie jest łatwa do uzyskania, a zwłaszcza do utrzymania. Na szczęście współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje usługę o nazwie wybielanie zębów. Czym ono jest i na czym polega przeczytasz poniżej.

Wybielanie jest odpowiedzią na upływ czasu

Nie bez przyczyny wybielanie zębów z roku na rok zyskuje na popularności. Ładne zęby sprawiają nie tylko, że czujemy się dobrze, ale są oznaką zdrowia. Na upływ czasu nikt nie ma jednak recepty. Dlatego, pomimo że myjemy nasze zęby, z czasem tracą one biel. Powstają na nich większe lub mniejsze przebarwienia, a jeśli dodatkowo palimy lub pijemy dużo kawy to przyspieszamy cały proces. Na stan i kolor naszych zębów mają wpływ również geny i wiek. Siłą rzeczy osoby młode mają grubszą warstwę szkliwa i bielsze zęby niż ich rodzice. Ostatni czynnik, o którym nie wolno zapominać to dieta. Niezdrowa dieta na przestrzeni lat również wpływa na stan uzębienia. Na szczęście przynajmniej w tym aspekcie możemy pomóc sobie sami.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wybielania?

Odpowiedź brzmi tak, choć ich lista nie jest długa. Pierwszym jest to, iż wybielanie zębów nie jest wskazane dla kobiet w ciąży. Lepiej poczekać na potomka, aby móc bezpiecznie zadbać o swoje zęby. Drugim zaleceniem jest, aby nie planować wybielania, gdy stan naszego uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Dobre wybielanie to zabieg trwały i na wiele miesięcy, dlatego zawczasu powinniśmy zadbać o stan zębów i dziąseł.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Podobnie jak wiele innych zabiegów, również i wybielanie może rodzić pewne obawy co do jego bezpieczeństwa. Tu mamy dobrą wiadomość. O ile oddamy się w ręce profesjonalisty nie mamy powodu do niepokoju o to, jak przebiegnie wybielanie zębów. Wrocław jest jednym z miast, w którym funkcjonuje wiele gabinetów oferujących tego typu usługi. Najważniejsze jest to, iż dobre wykonanie zapewnia zębom efekt na wiele miesięcy po zabiegu.

Którą metodą wybielania wybrać?

Wybielanie jest możliwe na co najmniej trzy profesjonalne sposoby. Dokładny opis każdego z nich to materiał na osobny artykuł dlatego ograniczymy się do ich wymienienia.
Laserowe wybielanie cieszy się bardzo dużym uznaniem ze względu na wysoką skuteczną i atrakcyjną cenę.
Lampowe wybielanie daje równie doskonałe efekty nawet do 3 lat od wykonania zabiegu.
Metoda nakładkowa jest nieco bardziej skomplikowana. Wymaga bowiem stosowania przez ok. dwa tygodnie nakładki ze specjalnym preparatem wybielającym.

Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, warto najpierw skonsultować ją ze stomatologiem, który zaleci najlepszą do naszego uzębienia.