Większość zabiegów związanych z fachowym wykonywaniem manicure’u i pedicure’u w nowoczesnych salonach kosmetycznych jest wykonywanych za pomocą specjalistycznego sprzętu.  Między innymi manicurzystki często wykorzystują frezarki do paznokci. Uniwersalna frezarka jest absolutnie bezpieczna, umożliwia bardziej jakościowe obrabianie paznokci, a ponadto zużywa minimum energii elektrycznej. Można jej używać do ściągania lakieru i usuwania skórek, zwalczania modzeli i otarć, a nawet w celu kształtowania płytki paznokcia. Jednak nawet najbardziej nowoczesna frezarka do paznokci nie sprawdzi się, jeśli dobierzesz do niej nieodpowiednie frezy.

Jakie rodzaje frezów istnieją?

Obecnie na rynku są dostępne frezy przeznaczone do różnych celów: usuwania lakieru i skórek (tzw. diamentowe), zmatowienia paznokci (kamienne), obrabiania płytki paznokcia (karbidowe) itp. W zależności od stopnia delikatności frezów, nanosi się na nie kolorowe oznakowanie: kolor żółty świadczy o najmniejszej ścieralności, takie frezy są przeznaczone do opracowania stóp cukrzycowych, natomiast najbardziej grube frezy są oznaczone kolorem czarnym.

Frezy do paznokci: jakie wybrać?

Szeroki wybór frezów na rynku krajowym, jak i zagranicznym powoduje sporo problemów z ich wyborem nawet wśród doświadczonych manicurzystek. Jeśli planujesz zawodowo tworzyć stylizacje paznokci, wówczas będziesz potrzebować narzędzi do wykonywania różnych rodzajów zabiegów:

  • Usuwanie skórek najłatwiej wykonać korzystając z frezów diamentowych. Z szerokiej oferty frezów diamentowych szczególnie wyróżniają się narzędzia płomykowe, pozwalające na precyzyjne oczyszczenie przestrzeni między płytką paznokcia a wałami okołopaznokciowymi;
  • Usuwanie manicure, które można zrealizować za pomocą freza karbidowego, który dobrze radzi sobie nawet z grubą warstwą lakieru tytanowego lub żelowego. Do usuwania stylizacji żelowych i hybrydowych odpowiedni będzie frez ceramiczny.

Frezy można kupować pojedynczo lub w zestawie – ta druga opcja jest szczególnie odpowiednia dla osób, które dopiero zaczynają pracować jako stylistki paznokci. Dobrze jest preferować cenę frezów ze średniej lub górnej półki cenowej – wówczas będą sobie dobrze radziły z zadaniami i będzie można je wykorzystywać odpowiednio długo.

Jak dezynfekować frezy?

Najprostszym sposobem dezynfekcji profesjonalnych frezów do paznokci jest wykorzystanie płynów dezynfekujących, najlepiej tych przeznaczonych specjalnie do frezów. Taki środek nie pozwala jednak pozbyć się wszystkich zarazków i innych niekorzystnych drobnoustrojów. O wiele bardziej skuteczne są myjki ultradźwiękowe, sterylizatory kulkowe i UV oraz wanienki do dezynfekcji. Alternatywą dezynfekowania jest zakup tanich frezów do paznokci i stworzenie osobowych zestawów dla każdego z klientów. Frezarka to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w tworzeniu stylizacji klasycznych, a także popularnych hybryd. Cena frezów dobrej jakości, niezastąpionych w nowoczesnym gabinecie kosmetycznym może być przystępna – upewnij się o tym osobiście zapoznając się z ofertą na naszej stronie!