Każdy człowiek lubi czuć się bezpiecznie we własnym domu czy mieszkaniu. To dlatego podczas projektowania stawiamy na wytrzymałe drzwi antywłamaniowe, okna czy system alarmowy. Niestety, nasze domy narażone są także na intruzów, których nie są w stanie powstrzymać nawet najlepsze zabezpieczenia. Mowa o patogenach chorobotwórczych takich jak bakterie, wirusy u grzyby, ale również alergeny, pleśń czy roztocza. Z takim niewidzialnym wrogiem naprawdę trudno sobie poradzić a my zauważamy, że coś jest nie tak dopiero gdy dolegliwości zaczynają dotykać nas samych lub domowników, z którymi mieszkamy. Walka z patogenami powodującymi choroby jest trudna i wręcz niemożliwa do przeprowadzenia domowymi metodami, dlatego dobrze jest wezwać na miejsce specjalistów, którzy będą w stanie doradzić, a w razie potrzeby także przeprowadzić ozonowanie Wrocław, jedną z najbezpieczniejszych metod dezynfekcji.

Czym jest ozonowanie?

Zabieg ozonowania wykorzystuje tylko to co dała nam sama natura. Ozonowanie pomieszczeń jest metodą dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Naturalnym dezynfektorem jest tutaj ozon, a więc potrójna cząsteczka tlenu. Zapach ozonu najczęściej kojarzy nam się z powietrzem tuż po burzy. Gaz ten powstaje naturalnie, jest obecny w atmosferze ziemskiej, ale można go również sztucznie produkować za pomocą specjalnych generatorów ozonu. Ozonowanie to efektywny sposób na usunięcie z pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów i pozostawienie przestrzeni wolnej od wspomnianych grzybów, wirusów czy bakterii.

Jak przebiega ozonowanie Wrocław?

Ozonowanie pomieszczeń we Wrocławiu powinna przeprowadzać firma posiadająca odpowiednio wyszkolonych pracowników. Ozon, mimo iż bardzo bezpieczny dla ludzkiego organizmu, w dużych stężeniach może powodować skutki uboczne. Ozonowanie we Wrocławiu przebiega zazwyczaj w czterech etapach – przygotowanie obiektu, wprowadzenie generatorów ozonu, badanie poziomu stężenia gazu i wietrzenie pomieszczeń. Miejsca, które mają zostać zdezynfekowane muszą być puste – a więc powinni je opuścić zarówno ludzie jak i zwierzaki domowe. Dobrym pomysłem będzie również wyniesienie roślinności. Warto też pamiętać, że ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne dla jedzenia – więc nie trzeba zabierać ze sobą całej żywności, która jest w domu.