Tak wiele osób marzy o zdrowym, śnieżnobiałym uzębieniu. I zamiast marzenie to w końcu zrealizować, żyją w przekonaniu, że cel ten jest zbyt kosztowny, a w dodatku na osiągniecie go potrzeba dużo czasu. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby, dzięki którym można uzyskać piękny uśmiech w jeden dzień.

Sposoby na piękny uśmiech w jeden dzień

Śmiech to zdrowie, dlatego warto jak najczęściej to robić i tym uśmiechem zarażać innych. Niektórzy powstrzymują się przed tym tylko dlatego, że mają problemy z zębami. Warto zatem wiedzieć, że istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów na uzyskanie pięknego uzębienia w jeden dzień. I wśród nich na pewno nie ma popularnych, niekoniecznie skutecznych pasków, czy past wybielających. Oto najlepsze metody na poprawę wyglądu zębów i szczery uśmiech po jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Licówki, które zwiększają pewność siebie

By móc się szczerze i bez oporów uśmiechać, warto rozważyć poddanie się zabiegowi, który ma na celu zastosowanie tak zwanych licówek. To mówiąc prostym językiem, specjalne nakładki, które mocuje się do zęba, po wcześniejszym oszlifowaniu go. W ten sposób ząb zyskuje nie tylko idealny kształt, ale również wymarzony kolor. Licówki te mają różne odcienie, co umożliwia wybielenie lub dopasowanie wyglądu np. zniszczonych jedynek do pozostałych zębów.

Implanty, które poprawiają wygląd twarzy

Drugi sposób na piękne zęby, to implanty. Niektórzy zmagają się z licznymi lub tylko pojedynczymi ubytkami. Takie implanty umożliwiają odbudowę uzębienia. Implant jest mocowany do kości, dzięki czemu jest stabilny, dobrze wpasowany w szczękę i świetnie wygląda. Jest więc nie do rozpoznania. Implanty są znacznie droższe niż licówki. Jednak pozytywne emocje, jakie zapewniają oraz wyraz twarzy, jaki dzięki nim można uzyskać, wynagradzają ich cenę.

Śnieżnobiały uśmiech nie tylko dla gwiazd

Zadbany, śnieżnobiały uśmiech jest mocno kojarzony z wielkimi gwiazdami. Tymczasem każdy może taki efekt uzyskać. Jeśli jest potrzeba, należy przeprowadzić leczenie zębów, a następnie można wybierając którąś z powyższych metod, zadbać o ich estetykę. Najlepiej udać się z tym zamiarem do doświadczonego stomatologa, który wszystko wyjaśni i podpowie, jaką metodę zastosować. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi powstają nowe metody poprawiające wygląd zębów. Kto wie i kiedy, pojawią się kolejne możliwości. Warto być w stałym kontakcie ze wspomnianym specjalistą. I pamiętajmy, że im częściej się uśmiechamy, tym lepiej funkcjonuje nasz organizm. Śmiech ma wpływ na samopoczucie i ogólną radość.