Wybierając nową pościel do sypialni, wiele osób kieruje się tylko i wyłącznie jej kolorem czy wzorem, jednak nie to jest najważniejsze. Należy zwrócić również uwagę na materiał, z jakiego pościel jest zrobiona, ponieważ niektóre z nich mogą nie nadawać się do codziennego użytkowania. Z jakiej tkaniny powinna być wykonana najlepsza pościel na nowy rok? Tego dowiesz się poniżej!

Z jakiego materiału pościel jest najlepsza?

Na pytanie, z jakiego materiału pościel jest najlepsza, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Spowodowane jest to, że każda osoba ma swoje indywidualne preferencje i potrzeby, dlatego ten element wyposażenia łóżka powinien być wybierany indywidualnie. Powszechnie uznaje się, że materiały naturalne takie jak bawełna czy len są właśnie tymi najlepszymi, jednak mają one swoje wady, np. wysoką cenę. Na rynku dostępne są również tańsze propozycje wykonane przede wszystkim ze sztucznych materiałów takich jak poliester. Są one znacznie tańsze, jednak wiele osób twierdzi, że mają wiele wad. Jaką więc pościel wybrać?

Pościel bawełniana

Bawełna to najpopularniejszy materiał wykorzystywany w szyciu pościeli. Powstaje wiele rodzajów pościeli bawełnianych, które różnią się od siebie przede wszystkim detalami. Kosztują one zazwyczaj powyżej stu złotych, chociaż na promocjach można je kupić taniej. Z bawełny można wykonać pościel z bawełny płaskiej, kory, satyny bawełnianej, makosatyny, frotte, jersey oraz pościel flanelową, która doskonale nadaje się na zimniejsze miesiące. Pościel z satyny wyróżnia się połyskiem oraz swoją delikatnością, która nie wymaga prasowania, natomiast pościel jersey jest bardzo elastyczna.

Pościel z lnu

Pościel z lnu również wykonywana jest z naturalnego materiału, który wyróżnia się swoją trwałością. Do innych jego zalet należy zaliczyć przede wszystkim dużą przewiewność, co sprawia, że jest to doskonała pościel na cieplejsze miesiące, a zwłaszcza na wakacje, kiedy temperatury na zewnątrz i w środku mieszkania czy domu mogą być naprawdę wysokie. Pościel z lnu jest również antyalergiczna, co sprawia, że może świetnie się w niej wysypiać dosłownie każdy. Dodatkowym jej atutem jest to, że doskonale odprowadza wilgoć z ciała i zapobiega przegrzewaniu się organizmu. Pościel z lnu ma jednak jedną dość istotną wadę, która będzie ważna dla osób, które preferują dużą elegancję w sypialni – lniana pościel bardzo się gniecie.

Nowy rok – nowy ja, to również nowy rok – nowa pościel! Koniecznie zainwestuj w jedną z wielu możliwości pościeli bawełnianych, np. pościel flanelową, która będzie idealna na obecną pogodę oraz kup również jedną pościel lnianą, która obecnie może być dużo tańsza niż w cieplejszych miesiącach. Nie czekaj i już dziś kup swoją idealną pościel na 2024 rok!

Artykuł powstał we współpracy z SennaMaterace.pl.