W jesieni życia każdy z nas będzie potrzebował spokoju, ciszy, miłej ciepłej atmosfery, oraz pewnej dozy opieki ze strony innych osób. Starość nie musi jawić się w ciemnych barwach, winna być kolorowa, nastrojowa, jak jesienne liście. Zapewnienie właściwej opieki oraz idealnych warunków dla naszych starszych członków rodziny to trudny nieraz temat, gdyż nie wszyscy z nas dysponują odpowiednimi warunkami lokalowymi lub też nie umieją odpowiednio zaopiekować się seniorami.

Polska jest krajem mocno starzejącym się, przybywa osób w podeszłym wieku. Wielu naszych starszych krewnych zmaga się z typowymi dla tego wieku przypadłościami, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzycą, niewydolnością oddechową, reumatyzmem i innymi schorzeniami narządów ruchów. Pojawiają się problemy neurologiczne, a także psychiczne, może wystąpić demencja lub choroba Alzheimera. Sytuacja taka nie jest łatwa zarówno dla samego pacjenta, jak i jego najbliższych. Starsza osoba często zaczyna czuć się osamotniona w swojej chorobie, a rodzina nie do końca potrafi sobie poradzić ze specjalistyczną opieką pielęgniarską.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin, w których pojawił się problem bardziej specjalistycznej opieki nad starszymi jej członkami, powstał dom seniora Katowice. Oferuje on podopiecznym wysoce specjalistyczną, całodobową opiekę, nawet jeśli chodzi o osoby z niepełnosprawnościami, leżące czy przewlekle chore. W domu seniora zatrudnione są wykwalifikowane osoby z wykształceniem pielęgniarskim, które niezawodnie zajmują się wszystkimi potrzebami pensjonariuszy.

Do dyspozycji seniorów oddane zostały jedno i dwuosobowe pokoje z prywatnymi, komfortowymi i bezpiecznymi łazienkami wyposażonymi w sprzęty ułatwiające higienę osób starszych. Cały obiekt jak również teren do niego przylegający jest całodobowo monitorowany, co zwiększa bezpieczeństwo osób w nim mieszkających. Pensjonariusze mają zapewnioną możliwość przebywania poza terenem ośrodka we własnym kameralnym ogrodzie z wybudowaną altaną oraz fontanną. Sprzyja to aktywności na świeżym powietrzu, co bardzo dobrze wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne starszych osób.

Własna kuchnia w ośrodku zapewnia indywidualnie skomponowane do potrzeb każdego z rezydentów posiłki, opracowane po uzgodnieniu z dietetykiem i lekarzem. Pyszna, domowa kuchnia przypadnie do gustu każdemu z naszych seniorów.

Przebywając w domu seniora pensjonariusze będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, dokształcać się, korzystać z telewizji czy internetu, aktywnie spędzać czas. Ośrodek współpracuje z rodzinami pensjonariuszy, dzięki czemu mogą się oni czuć w pełni bezpieczni i zaopiekowani. Do naszych seniorów podchodzimy nie tylko z profesjonalizmem wykwalifikowanej kadry medyczno-pielęgniarskiej, ale przede wszystkim z dużą dozą ciepła, serca i sympatii, aby nikt nie czuł się osamotniony, chory czy niepotrzebny. To namiastka domu, miejsce bezpieczne i pełne skupienia na pensjonariuszach.