Catering pudełkowy pojawił się w Polsce dość niedawno. Usługa ta polega na tym, że zamawiający otrzymuje przygotowane i gotowe do spożycia posiłki pod wskazany przez siebie adres.

Na początek z takiego rozwiązania korzystali głównie sportowcy oraz celebryci, gdyż większość społeczeństwa uważała, że nie stać ich na takie usługi. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na dietę pudełkową, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu, ale również zadbać o własne zdrowie. Smaczne i pożywne posiłki przygotowywane są również pod względem odpowiedniej diety klienta.

Kto korzysta z cateringu dietetycznego?

Jedzenie pudełkowe dostępne jest dla każdego, kto pragnie zadbać o swoje zdrowie, a z drugiej strony nie ma czasu, aby gotować czy smażyć. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób zabieganych oraz zapracowanych, którzy więcej czasu spędzają w biurze niż we własnym domu.

Catering dietetyczny świetnie sprawdza się również wśród osób, które przeszły na dietę i chcą schudnąć. Z drugiej strony jedzenie z dowozem do domu jest także przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, które potrzebują niezbędnych składników odżywczych, aby uzupełnić zrzucone kalorie podczas treningu.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie catering pudełkowy?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z zamawianiem jedzenia pudełkowego martwi się o to, czy będzie w stanie wybrać odpowiednią opcję pożywienie dla siebie. Nie trzeba jednak się niczym przejmować, ponieważ takie firmy zatrudniają doświadczonych dietetyków, którzy pomagają klientom w wyborze odpowiednich posiłków indywidualnie dopasowanych do konkretnego zawodu czy uprawianego sportu.

Najczęściej na stronie internetowej firmy oferującej jedzenie pudełkowe można znaleźć specjalny formularz, gdzie podajemy swoje dane, aby na tej podstawie wybrać odpowiedni rodzaj diety pudełkowej.

Podczas wypełniania formularza należy podać następujące dane:

  • imię i nazwisko,
  • adres email,
  • płeć,
  • waga,
  • wzrost,
  • aktywność fizyczna,
  • cel naszej diety,
  • oraz produkty, których nie chcemy spożywać.

Jakie są największe zalety jedzenia pudełkowego?

Największą zaletą cateringu dietetycznego jest oczywiście oszczędność czasu. Wybierając dietę pudełkową otrzymujemy każdego dnia odpowiednio zbilansowane posiłki, które mogą być spożywane zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Oprócz tego jedzenie pudełkowe składa się z różnych posiłków, dzięki czemu na każdy dzień otrzymujemy zupełnie inne pożywienie. W ten sposób dieta pudełkowa nie znudzi nam się tak szybko, jak to jest w przypadku gdy samodzielnie, codziennie gotujemy te same potrawy.

Kolejną korzyścią jest to, że bardzo szybko możemy osiągnąć wyznaczone cele. Będziemy mogli zarówno zrzucić zbędne kilogramy, jak i spożywać posiłki, które pomogą nabrać masy mięśniowej.

Jeszcze inną zaletą jest to, że nie musimy jeździć do sklepu na zakupy. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodna, ponieważ otrzymujemy gotowe posiłki do spożycia, które dostarczane są nie tylko pod adres domowy, ale również do biura czy na uczelnię.

Dostawa jedzenia realizowana jest już od porannych godzin, dzięki czemu wychodząc wcześnie do pracy mamy już pudełko pełne smacznego pożywienia. Nie będziemy musieli również marnować jedzenia, ponieważ przestaniemy robić niepotrzebne zakupy i wydawać pieniądze na produkty promocyjne, które zawsze wybieraliśmy, gdy byliśmy w dużym hipermarkecie.

Kiedy warto korzystać z diety pudełkowej?

Catering dietetyczny możemy zamawiać również w wielu nietypowych sytuacjach. Dotyczy to przede wszystkim takich momentów jak choroba czy złamanie kończyny. Wtedy nie mamy ochoty lub możliwości, aby samodzielnie gotować i najlepiej jest w takiej sytuacji zamówić jedzenie pudełkowe.

Usługa dostępna jest dla klientów przez cały rok. Można więc z niej korzystać regularnie albo tylko podczas okresu wakacyjnego czy zimowego.

Dieta pudełkowa Łódź jest także idealnym rozwiązaniem, kiedy zaczynamy naszą przygodę z odchudzaniem i chcemy wprowadzić zdrowe nawyki. Dietetyk zadba o to, aby posiłki były pożywne, dostarczały odpowiednich witamin i minerałów, a z drugiej strony pozwalały szybko stracić na wadze i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.