Krem na noc to jeden z tych produktów, którego nie powinno zabraknąć w żadnej damskiej kosmetyczce. Odpowiednio dobrany nawilża, regeneruje i przynosi skórze ukojenie. Nie jest tajemnicą, że sklepowe półki pękają w szwach od kolejnych produktów przeznaczonych do nocnej pielęgnacji. Po który krem odżywczy na noc sięgnąć? Kieruj się wszystkim typem swojej cery oraz wiekiem.

Krem na noc. Powody, dla których warto o nim pamiętać

Krem na noc ma olbrzymie znaczenie dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Nie zapominajmy, że regeneruje się ona właśnie wtedy, gdy śpimy. Właściwie dobrana i przemyślana nocna pielęgnacja sprawi, że raz na zawsze zapomnisz o zmęczonej i poszarzałej cerze. Krem odżywczy powoduje jednocześnie, że wszelkie oznaki starzenia się skóry zostaną zniwelowane.

To właśnie dzięki takim produktom każdego dnia będziesz wyglądać promiennie, a wypoczęta skóra emanująca naturalnym glow stanie się twoim znakiem rozpoznawczym.

Dobry krem na noc. Co to oznacza?

Tak jak już pisaliśmy, to przede wszystkim ten, który odpowiada twojemu typowi skóry. Nie ulega wątpliwości, że posiadaczki cery suchej lub odwodnionej używać będą zupełnie innych kosmetyków niż panie, których cera jest tłusta, problematyczna, czy naczynkowa.

Warto pamiętać również o tym, że niemal każdy krem na noc jest o wiele bardziej tłusty niż ten, który stosujemy na dzień. Dzieje się tak dlatego, że produkty te zawierają mniej wody, a użyte w nich składniki np. witamina A są bardziej skoncentrowane. Noc jest najlepszym czasem na odbudowę uszkodzonych struktur skórnych. W związku z tym dobry krem na noc ma wspomóc proces regeneracji skóry, odżywić ją, nawilżyć, a także chronić przed utratą wilgoci.

Krem odżywczy, czyli jaki?

Krem odżywczy na noc w perspektywie czasu może okazać się twoim najlepszym kosmetycznym zakupem. Posiadanie bogatego w składniki odżywcze kremu do twarzy na noc, który pozwala na jej pełną regenerację, jest tak niezwykle ważny. W tym celu warto stosować kremy i preparaty silnie nawilżające, rewitalizujące, jak Dermalogica Sound Sleep Cocoon.

Nawilżona, wypielęgnowana i promienna cera, podobnie jak świeżo wykonany manicure, jest ozdobą każdej kobiety. Dermalogica poszerzyła swoją ofertę travel size o ten produkt. Dzięki temu nawet podczas wyjazdu nie musisz rezygnować ze swoich codziennych, pielęgnacyjnych rytuałów.

Jak nakładać krem na noc?

Wiele kobiet podczas wieczornej pielęgnacji zapomina o tym, jak ważna jest kolejność nakładania poszczególnych produktów. Bez względu na wiek, czy typ cery należy pamiętać, że pierwszym krokiem powinno być zawsze dogłębne oczyszczenie twarzy i pozbycie się resztek makijażu. Kolejny niezwykle ważny krok to tonizowanie, które przez wiele przedstawicielek płci pięknej bywa pomijane. To olbrzymi błąd, ponieważ to właśnie tonik przywraca skórze naturalne pH i przygotowuje ją na przyjęcie kremu odżywczego. Odpowiednia i przemyślana pielęgnacja sprawi, że Twoja skóra będzie zachwycać wyglądem, bez względu na sytuację!