Liposukcja to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, wykonywany jest przez lekarzy i polega na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg modelujący sylwetkę, lecz nie odchudzający. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów, gdyż w skuteczny i bezpieczny sposób pomaga nam uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Kilka słów o liposukcji.

Jest to  jeden z top zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala nie tylko na pozbycie się tłuszczyku z niechcianych partii ciała, ale także na ponowne jego wstrzyknięcie w inną okolicę w celu jej powiększenia np. piersi, pośladki. Najczęstsze partie, jakie poddawane są zabiegowi to brzuch, uda, pośladki oraz podbródek. Jednym z rodzai liposukcji jest liposukcja laserowa. Ten rodzaj liposukcji jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny w porównaniu z tradycyjną liposukcją, gdyż jest wykonywany za pomocą fali lasera. Nie tylko redukuje zbędną tkankę tłuszczową, ale także cellulit, poprawia krążenie krwi, a tym samym wpływa na lepsze odżywienie komórek skóry. W zabiegu wykorzystuje się urządzenie, a dokładniej mówiąc głowice, które emituje energię. Energia, która się wyzwala, w bardzo precyzyjny sposób pozwala na oddzielenie tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Laser wpływa także na pobudzenie metabolizmu, rozbijają cellulit i wszelkiego rodzaju zwapnienia, a także w dużym stopniu poprawiają ukrwienie. Podczas zabiegu w skórze dochodzi do aktywacji wielu enzymów i co bardzo istotne zwiększa się także przepuszczalność błon komórkowych, co ma ogromne znaczenie w wydaleniu przez skórę zbędnych produktów przemiany materii. Warto pamiętać, że pomimo tego, iż jest to zabieg bezinwazyjny, należy się do niego odpowiednio przygotować oraz wykluczyć wszystkie przeciwwskazania.

Czy sama liposukcja wystarczy?

Jeżeli problem nie jest duży, a skóra jest w dobrej kondycji, to zabieg lipolizy powinien w zupełności wystarczyć. Jednak jeśli mamy dużą wiotkość skóry lub rozstępy musimy pobudzić ją i za stymulować do odnowy. Służą nam do tego zabiegi napinające, lasery czy radiofrekwencja mikroigłowa.

Dla kogo zabieg?

Zabieg dedykowany jest wszystkim osobą, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dla wielu z nas nadmiar tłuszczyku to powód do kompleksów i zaniżonej samooceny. W takich sytuacjach z rozwiązaniem przychodzi nam właśnie lipoliza. Jednak należy pamiętać, że z zabiegu mogą skorzystać tylko osoby w pełni zdrowe i nieobciążone żadnymi chorobami.

Jak przebiega zabieg liposukcji bezinwazyjnej?

Zabieg składa się z 3 faz:

  1. Pacjent dostaje znieczulenie nasiękowe , czasem można zastosować znieczulenie ogólne, ale nie jest ono wymagane.
  2. Dokonuje się minimalnego nacięcia, przez które zostaje w miejsce zabiegowe wprowadzona sonda, która bezpośrednio do tkanki tłuszczowej emituje falę. Efektem tego jest oddzielenie się komórek tłuszczowych od innych tkanek i zamienienia się ich w formę płynną. Pozwala to na bezproblemowe odessanie nadmiaru tłuszczyku.
  3. Po zakończonym zabiegu, który trwa od 2 do 4 godzin (w zależności od partii oraz ilości komórek tłuszczowych) następuje zaszycie małych kilkumilimetrowych nacięć, przez które była wprowadzana sonda.

Po zabiegu liposukcji należy nosić specjalistyczne uciskowe ubranie oraz regularnie korzystać z masaży limfatycznych. Okres rekonwalescencji nie jest uciążliwy, jednak musimy uważać na wszelakiego rodzaju przeciążenia organizmu.