Przeszczep włosów – Turcja to kraj, w którym robi się je tanio na najwyższym światowym poziomie. Coraz więcej osób decyduje się na przeszczep włosów, a medycyna estetyczna rozwinęła się do tego stopnia, że transplantacja włosów może być wykonana na różne sposoby w relatywnie niskich cenach.

  1. Przeszczep włosów – czy to bezpieczne?
  2. Przeszczep włosów – Turcja, czyli kraj, w którym medycyna estetyczna króluje
  3. Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów w Turcji?
  4. Jakie są metody przeszczep włosów?
  5. Jak się przygotować na przeszczep włosów metodą fue i innymi metodami

To, ile kosztuje przeszczep włosów, sprawia, że coraz więcej osób rozważa taką opcję. Sprawdź, jak się do tego przygotować, a także upewnij się, że to skuteczne i całkowicie bezpieczne.

Przeszczep włosów – czy to bezpieczne?

Wypadanie włosów dotyczy znacznej części populacji. Niestety wynika to z naturalnych uwarunkowań genetycznych, z którymi trudno jest walczyć. Dieta, oraz suplementacja w niewielkim stopniu mogą spowolnić ten proces i wzmocnić mieszki włosowe, jednak na dłuższą metę włosy i tak wypadną, jeśli ma się do tego predyspozycje genetyczne. Aktualnie do transplantacji włosów stosuje się takie techniki, że jest to całkowicie bezpieczne. Dla organizmu proces jest relatywnie mało inwazyjny, gdyż zabieg dotyczy tylko niewielkiego fragmentu skóry głowy. Proces gojenia się jest bardzo szybki, gdyż na skórze głowy po przeszczepie włosów nie zostają praktycznie żadne rany. Ograniczają się one do niewielkich zapaleń, które jednak nie są niebezpieczne. Podczas zabiegu przeszczepu włosów stosuje się techniki, które same w sobie również są całkowicie bezpieczne.

Przeszczep włosów – Turcja, czyli kraj w którym medycyna estetyczna króluje

Przeszczep włosów w Turcji stał się bardzo popularny ze względu na wysoką jakość usług tutejszych klinik, a także niskie ceny. W Turcji w ostatnich latach powstało wiele klinik, które spowodowały intensywny wzrost turystyki medycznej, czyli wyjazdów w celu skorzystania z usług medycznych w innym kraju. Do Turcji zjeżdżają się w tym celu klienci z całego świata, a w tym z relatywnie zamożnych krajów, co samo w sobie świadczy o wysokiej jakości tutejszych klinik.

Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów w Turcji?

Do przeszczepu włosów można wykorzystać różne technik, stąd cena przeszczepu włosów może być zróżnicowana. Ponadto na cenę wpływa też to, na jak dużej powierzchni mają być przeszczepione włosy. Przy znieczuleniu miejscowym można dokonać przeszczepu włosów praktycznie na całej głowie. Koszt może wynieść od około 2 tyś. euro do nawet 10 tyś. Przeszczepy włosów zawsze są konsultowane z odpowiednim lekarzem, który doradza, jak zabieg naprawczy ma być wykonany, by był bezpieczny i optymalny pod względem estetycznym. Lekarz medycyny estetycznej w przypadku przeszczepu włosów zazwyczaj pozwoli na przeszczepienie dość dużej ilości mieszków włosowych. Doświadczenie lekarzy pozwala szybko zrealizować plan zabiegu, a efekt końcowy zawsze jest bardzo dobry, gdyż aktualnie przyjmuje się nawet 90% przeszczepu włosów. Sama podróż do Turcji również nie generuje bardzo wysokich kosztów, gdyż łatwo znaleźć połączenia lotnicze.

Jakie są metody przeszczep włosów?

Do zabiegów, najczęściej stosuje się przeszczep włosów metodą fue. Polega ona na tym, że lekarz przenosi mieszki włosowe w miejsca docelowe. W ten sposób przenosi się nawet kilka tysięcy graftów na jednym zabiegu. Oznacza to, że dla większości osób po przeszczepieniu włosów większość utraconych włosów może być odzyskana. Można też skorzystać z metody DHI, która różni się pod względem technicznym, jednak jest dość podoba i przynosi zbliżone rezultaty. Przeszczep włosów Turcja pozwoli dokonać zabiegów dopasowanych do pacjenta.

Jak się przygotować na przeszczep włosów metodą fue i innymi metodami

Proces wypadania włosów jest nieunikniony i niewidoczne gołym okiem i nawet dbając o kondycję mieszków włosowych, można mieć problem. Przeszczep włosów fue pozwoli na odzyskanie włosów, a przeszczepiony obszar już zawsze będzie pełny włosów. Do zabiegów przeszczepu włosów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Oczywiście trzeba jednak skonsultować lekarzem, czy w danym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań.