W branży gastronomicznej ważne jest nie tylko to, aby wybierać wysokiej jakości sprzęty kuchenne, ale również porządne meble. Dzięki temu będą wytrzymałe i niezawodne, a dodatkowo również ergonomiczne, co poprawi komfort kucharzy oraz pozostałych osób pracujących w kuchni.

  1. Nowoczesne meble ze stali nierdzewnej
  2. Przykładowe meble niezbędne w gastronomii
  3. Jakie meble gastronomiczne wybrać do konkretnego lokalu?
  4. Czyszczenie stołu ze stali nierdzewnej kwasoodpornej

Dotyczy to zarówno eleganckich restauracji, jak i niewielkich lokali z jedzeniem na wynos. Warto więc sprawdzić, który dostawca rozwiązań dla gastronomii oferuje porządne meble w dobrych cenach, aby nie przepłacić przy zakupie wyposażenia.

Nowoczesne meble ze stali nierdzewnej

Profesjonalne rozwiązania dla gastronomii wymagają co prawda większych nakładów niż sprzęty i meble przeznaczone do gospodarstw domowych, ale ich jakość jest nieporównywalnie wyższa. Warto więc postawić na sprawdzone meble gastronomiczne i zapewnić sobie spokój na wiele lat. Oferta mebli, które sprawdzą się między innymi w restauracjach, fast-foodach i firmach cateringowych jest przez cały czas wzbogacana o nowe modele. Składają się na nią między innymi stoły przyścienne (dostępne również w wariancie wzmocnionym), stoły – szafki, szafki, zlewy, regały, szafki wiszące, wózki, taborety i wiele innych produktów. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, będą to wysokiej jakości meble.

Przykładowe meble niezbędne w gastronomii

Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z profesjonalną gastronomią, zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, co tak naprawdę warto kupić na wyposażenie do lokalu. Na szczęście nie musisz ryzykować, że zamówisz nieodpowiednie meble. Wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą sklepu oferującego meble ze stali nierdzewnej, a otrzymasz pomoc w skompletowaniu wyposażenia do swojego lokalu. Warto pamiętać, że w zależności od typu lokalu gastronomicznego, przydadzą się w nim inne meble oraz pozostałe wyposażenie. Przykładowo wózki kelnerskie wyprodukowane z porządnej stali nierdzewnej nie są potrzebne w małych lokalach, natomiast trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dużej restauracji bez takiego wyposażenia. Jednym z najczęściej zamawianych rodzajów mebli gastronomicznych są stoły.

Tego typu meble można zamówić w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je do każdej kuchni. W ofercie dostawcy gastroprodukt.pl/meble-gastronomiczne znajdziesz między innymi wyposażenie do stołówek, restauracji, lokalów samoobsługowych oraz kuchni hotelowych. Są to porządne meble, które sprawdzą się nawet w kuchniach przemysłowych. W przypadku takich miejsc nie można stosować byle jakich mebli lub sprzętów kuchennych, bo ze względu na dużą ilość serwowanych dań szybko uległyby zniszczeniu. Jeżeli jednak chodzi o ofertę sklepu internetowego, który meble gastronomiczne sprzedaje już od wielu lat, to spełnia ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie oraz fakt, że większość klientów od lat zamawia tu wyposażenie do swoich restauracji.

meble gastronomiczne

Jakie meble gastronomiczne wybrać do konkretnego lokalu?

Pomoc w dobraniu odpowiednich wyrobów ze stali nierdzewnej jest o tyle istotna, że jeżeli ktoś nie prowadził wcześniej restauracji, to trudno mu określić, ile szaf przelotowych potrzebuje lub jaki okap gastronomiczny powinien zamówić. Czasami taki asortyment na pierwszy rzut oka niczym się nie różni, co utrudnia wybór. Dodatkowo kupowanie wyposażenia gastronomicznego bez odpowiedniej wiedzy wiąże się z ryzykiem wybrania sprzętów oraz mebli, które pomimo tego, że będą porządnie wykonane, nie zostaną w pełni wykorzystane na potrzeby danego lokalu. Szkoda zatem przepłacać, skoro dostawca mebli ma w ofercie również tańsze modele, które sprawdzą się tak samo dobrze.

Warto również sprawdzić, które meble do profesjonalnych kuchni objęte są promocją. Dzięki temu klienci mogą zaoszczędzić na zakupie takiego wyposażenia jak okapy do kuchni w restauracjach, wózki kelnerskie spawane z szafką, wózki transportowe ułatwiające przewożenie talerzy oraz szafy przelotowe w różnych rozmiarach. Oprócz porządnych mebli dostawca zaopatruje restauracje również w kuchnie gazowe i elektryczne, profesjonalne piece, kotleciarki elektryczne, zmywarki przemysłowe i wiele innych rzeczy. Bez problemu znajdziesz tu kompleksowe rozwiązania dla kawiarni, barów, pizzerii, firm cateringowych, food trucków, kebabów oraz tradycyjnych restauracji.

Czyszczenie stołu ze stali nierdzewnej kwasoodpornej

Dodatkową zaletą korzystania z mebli zaprojektowanych do pracy w branży gastronomicznej jest to, że można je łatwo utrzymać w czystości. Stoły gastronomiczne mają specjalny rant, który ogranicza ryzyko zabrudzenia ściany (wodą lub resztkami jedzenia), a dodatkowo pozbawione są otworów, które utrudniałyby czyszczenie. Wystarczy więc regularnie przecierać blaty oraz inne powierzchnie wilgotną ściereczką, a następnie skorzystać z odpowiednich środków do dezynfekcji (powinny to być preparaty dopuszczone do stosowania w gastronomii).