Chociaż wiele osób nie uważa okapu kuchennego za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, to trudno wyobrazić sobie gotowanie bez takiego urządzenia. Jego zadaniem jest nie tylko pochłanianie zapachów, które powstają podczas przygotowywania potraw, ale też usuwanie wilgoci, co pozwala zabezpieczyć znajdujące się w kuchni meble.

  1. Problem z wybraniem okapu
  2. Modne okapy kuchenne w stylu retro
  3. Jaki filtr w okapie kuchennym?
  4. Czy warto zabudować okap?

Zamiast więc traktować okap jako zwykły element wyposażenia, warto sprawdzić nowoczesne modele, które przy okazji staną się świetną ozdobą kuchni. Ta drobna zmiana może sprawić, że cała kuchnia zyska niepowtarzalny styl.

Problem z wybraniem okapu

Podczas wybierania okapu warto pamiętać o tym, aby zwracać uwagę nie tylko na jego efektywność, ale również wygląd. Chociaż nawet niskiej jakości okap prawdopodobnie poradzi sobie z usunięciem niechcianych zapachów, to zazwyczaj całkowicie zepsuje wystrój starannie urządzonej kuchni. Dodatkowo kupując byle jaki okap ryzykujesz, że szybko się zepsuje i trzeba będzie go reklamować lub wymieniać na inny. To natomiast jest nie tylko czasochłonne, ale też wiąże się z koniecznością odkręcania okapu.

Warto również wspomnieć, że w takiej sytuacji przez jakiś czas nie będziesz mógł korzystać z tego sprzętu, co wiąże się z licznymi niedogodnościami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość oraz wygląd kupowanego wyposażenia do kuchni. Okapy nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na przeglądanie ofert okapów, które nie wyróżniają się niczym szczególnym, od razu sprawdź kategorię z takimi modelami jak okap retro. Modele te spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i sprawią, że twoja kuchnia zachwyci każdego gościa.

Okap retro

Modne okapy kuchenne w stylu retro

Duża zaletą okapów zaprojektowanych w ponadczasowym stylu retro jest to, że pasują do każdej kuchni. Można je stosować we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, ale również do nowoczesnych kuchni. Okapy dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu każdy klient może dobrać okap o odpowiednim kolorze oraz rozmiarze. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku osób, które często gotują i korzystają z wielu palników. Wówczas zakup większego okapu pozwoli uzyskać wyższą efektywność. Jeżeli zależy ci na tym, aby wszystkie elementy idealnie do siebie pasowały, zwróć również uwagę na proporcje. Zbyt mały okap nad dużą kuchenką zwyczajnie nie będzie dobrze wyglądał, nawet jeżeli będzie to wspomniany model z eleganckiej serii.

Modne okapy vintage zostały wyposażone w oświetlenie halogenowe. Zostało ono umieszczone w takim miejscu, aby nie utrudniało korzystania z okapu, a jednocześnie zapewniało komfort podczas przygotowywania posiłków. Wybierając okap retro, nie musisz się martwić wysokim zużyciem energii, ponieważ każdy tego typu sprzęt ma klasę A. Ma to duże znaczenie w przypadku sprzętów i urządzeń, z których korzysta się każdego dnia. Okap w kuchni zdecydowanie się do nich zalicza. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrany okap posłuży ci przez długi czas, a jednocześnie pozwoli odmienić wystrój kuchni, sprawdź produkty dostępne na stronie Lofra.pl. Znajdziesz tu wyłącznie oryginalne włoskie okapy, które uważane są za jedne z najlepszych do nowoczesnych kuchni. Każdy z okapów to świetny przykład tego, że można połączyć styl vintage z nowoczesnymi funkcjami. Dodatkowo okapy dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Jaki filtr w okapie kuchennym?

W zależności od wybranego modelu okapu zastosowany w nim będzie inny filtr. Najczęściej stosuje się filtry węglowe oraz takie, których struktura przypomina plaster miodu. Chociaż filtry węglowe uważane są za tanie i skuteczne rozwiązanie, które spokojnie wystarczy do domowych zastosowań, warto wybrać model z filtrem o strukturze plastra miodu. Dzięki temu zyskasz jeszcze większą skuteczność, a dodatkowo w razie potrzeby bez problemu samodzielnie wyczyścisz filtr. W tym celu wystarczy dokładnie umyć go pod bieżącą wodą.

Okap vintage

Okapy z takim filtrem mogą być nieznacznie droższe, ale warto mieć na uwadze, że w tym przypadku odpada konieczność kupowania nowych filtrów. Na szczęście bez względu na to, który model wybierzesz, konieczność czyszczenia lub wymiany filtra pojawi się dopiero po wielu miesiącach. Dodatkowo cały proces jest bardzo prosty, a instrukcję czyszczenia oraz wymiany filtrów można znaleźć na stronie producenta okapów.

Czy warto zabudować okap?

Chociaż okap vintage jest świetną ozdobą kuchni, niektórzy decydują się na zabudowę. Wówczas okap można wpasować w szafkę lub obudować drewnem. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ tego typu okapy świetnie wyglądają wtedy, gdy po prostu wiszą nad kuchenką. Dzięki temu możesz zrezygnować z zabudowy, co pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Jest to więc rozwiązanie, które można polecić nie tylko osobom ceniącym sobie elegancko i starannie urządzoną kuchnię, ale również tym, które nie chcą sobie niepotrzebnie dokładać pracy.